اکو قلب در منزل

  اکو قلب در منزل|نوار قلب در منزل|تست قلب در منزل|مراکز اکو قلب تهران


  اکو قلب در منزل؛ اکوکاردیوگرافی چیست؟

  سونوگرافی قلب یا اکوکاردیوگرافی یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که به شما امکان می دهد کل ساختار قلب را مشاهده کنید: ماهیچه قلب، دریچه ها، بطن ها، دهلیزها و غیره. این معاینه با استفاده از پروب اولتراسوند انجام می شود: تصاویر به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش اغلب، این معاینه در حالت استراحت انجام می شود، اما اکوکاردیوگرام استرس وجود دارد که امکان تجزیه و تحلیل فعالیت عضله قلب در طول تلاش را فراهم می کند.

  اکوکاردیوگرافی که سونوگرافی قلب نیز نامیده می‌شود، معاینه‌ای با استفاده از سونوگرافی است که هدف آن گرفتن تصاویر از کل ساختار قلب (دریچه‌ها، اتاقک‌ها) و تعیین تون عضله قلب است.

  در حالی که پزشک پروب سونوگرافی را روی قفسه سینه شما حرکت می دهد، دراز کشیده اید، مانند سونوگرافی در دوران بارداری.

  سونوگرافی قلب به دست آوردن تصاویری از دریچه های قلب (آئورت، میترال، تریکوسپید)، ارزیابی میزان نارسایی قلبی، یعنی اندازه گیری قدرت انقباض دیواره های قلب، یا مطالعه نقایص قلبی که مادرزادی است یا بعداً در زندگی ظاهر می شود.

  m/اکو قلب در منزل

  برای ارائه خدمات با شماره های ما تماس بگیرید

  مورفولوژی عروق کرونر را نمی توان با اکوکاردیوگرافی مطالعه کرد. اما می‌توان با تجسم ناحیه‌ای که دیگر منقبض نمی‌شود، تأثیر انفارکتوس میوکارد بر عضله قلب را درک کرد.

  سونوگرافی همچنین می تواند افیوژن پریکارد یا ضخیم شدن پریکارد که پوشش قلب است را بررسی کند.

  به طور غیرمستقیم، اکوکاردیوگرافی می تواند تأثیر شرایط مختلف را بر قلب مشخص کند: فشار خون بالا، کم کاری تیروئید و غیره.

  سونوگرافی قلب به تنهایی نمی تواند بیماری قلبی را تشخیص دهد. باید با سایر معاینات مانند نوار قلب یا آنژیوگرافی عروق کرونر همراه باشد.

  اکوکاردیوگرافی سونوگرافی قلب است. تکنیک او مبتنی بر استفاده از سونوگرافی است. این معاینه توسط متخصص قلب، چه در محیط بیمارستان و چه در یک مطب تخصصی انجام می شود.

  با بازتولید تصویری از قلب و عروق بزرگ، ارزیابی پویایی قلب و ضخامت دیواره‌های قلب ممکن می‌شود. همچنین اطلاعاتی در مورد احتمال وجود ناحیه ایسکمی در صورت انفارکتوس ارائه می دهد. همچنین می تواند ناهنجاری یا تومور را نشان دهد…

  دراز کشیدن به پشت بیمار بدون پیراهن است. برای بهبود کیفیت تصویر، متخصص قلب ممکن است از او بخواهد که سمت چپ خود را بچرخاند. سپس ژلی را روی پوست می‌مالد که انتقال اولتراسوند را تقویت می‌کند. در طول معاینه که بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد، متخصص قلب تصاویر را جمع آوری کرده و اندازه گیری می کند.

  سونوگرافی عوارض جانبی و منع مصرف ندارد. از اشعه ایکس استفاده نمی کند و تابش نمی کند.

   

  چه زمانی باید اکوکاردیوگرام انجام شود و چه چیزی را می توان تشخیص داد؟

  پزشک می تواند این معاینه را در چندین موقعیت تجویز کند، به ویژه در موارد:

  منشا قلبی علائمی مانند تنگی نفس، درد قفسه سینه یا بی حالی را تأیید کنید.

  تشخیص سوفل قلبی را تعیین کنید.

  تشخیص نارسایی قلبی، نقص قلبی یا بیماری عضله قلب (کاردیومیوپاتی).

  سیر تکامل یک بیماری قلبی که قبلاً تشخیص داده شده است را دنبال کنید.

  پریکارد (پاکتی که قلب را احاطه کرده است) یا آئورت سینه ای را مطالعه کنید.

  به دنبال وجود لخته باشید.

  اندازه گیری اثر برخی داروها بر قلب.

  اکوکاردیوگرافی با داپلر همراه است، که امکان تجسم جریان خون در قلب و در سطح دریچه‌ها را به طور همزمان فراهم می‌کند.

  اکوکاردیوگرام یا سونوگرافی قلب، تصویربرداری اولتراسوند از قلب شما است.

  این آزمایش اطلاعات قابل اعتمادی در مورد اندازه و عملکرد 4 حفره قلب و همچنین دریچه ها می دهد.

  این آزمایش به صورت سینه برهنه انجام می شود تا متخصص قلب بتواند با حرکت دادن پروب به نقاط مختلف قفسه سینه شما عکس بگیرد. امتحان حدود 30 دقیقه طول می کشد.

  سونوگرافی قلب (یا اکوکاردیوگرافی یا سونوگرافی قلب) یک معاینه کاملا بدون درد است. اکوکاردیوگرافی نیز بدون خطر است. این تکنیک تصویربرداری برای اطمینان از سلامت کودک در دوران بارداری نیز استفاده می شود.

   

   برای ارايه خدمات اکو قلب در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  اکوکاردیوگرافی، چگونه کار می کند؟

  اول از همه، اصل اساسی این معاینه استفاده از سونوگرافی است.

  اینها امواج صوتی هستند که برای گوش انسان قابل تشخیص نیستند و برای سونارهای کشتی نیز استفاده می شوند. به طور مشابه، برخی از حیوانات مانند دلفین ها یا خفاش ها قادر به انتشار آنها برای مکان یابی خود هستند.

  سونوگرافی از طریق قلب عبور می کند و تا حدودی مانند یک اکو به عقب باز می گردد. اکو اولتراسونیک جمع آوری شده امکان به دست آوردن تصویری سیاه و سفید و در زمان واقعی از قلب را فراهم می کند. این همان معاینه ای است که برای پیگیری بارداری انجام می شود تا از سلامت جنین اطمینان حاصل شود.

  این معاینه در محل، در مطب پزشک یا مستقیماً روی تخت بیمارستان شما (در صورت بستری شدن اورژانس) انجام می شود.

  این موارد را بررسی خواهد کرد:

  برای اندازه گیری تون عضله قلب با ارزیابی قدرت جهش

  اندازه گیری اندازه دهلیزها (داده های مهم در صورت فیبریلاسیون دهلیزی)

  شناسایی یا تایید آسیب شناسی دریچه قلب

  تشخیص نقص قلبی

   بیشتربدانید:هولتر ریتم و فشار خون-هولتر ریتم و فشار خون در منزل-نوار قلب در تهران-نوار قلب در منزل

  چرا سونوگرافی قلب تجویز می شود؟

  سونوگرافی قلب در صورت بروز علائمی که حاکی از اختلال قلبی هستند (مثلاً درد قفسه سینه، ضعف، تنگی نفس) تجویز می شود. به طور خاص، می توان از آن برای تشخیص موارد زیر استفاده کرد:

  • نارسایی قلبی؛
  • نقص قلبی.
  • valvulopathy (بیماری دریچه های قلب).
  • افیوژن پریکارد. سونوگرافی قلب همچنین برای ارزیابی میزان آسیب پس از انفارکتوس میوکارد یا تعیین تأثیر فشار خون بالا بر قلب استفاده می شود. اغلب با داپلر قلبی برای تجزیه و تحلیل گردش خون در دریچه ها و شریان ها همراه است. سپس از اکو داپلر قلبی صحبت می کنیم که می تواند برای مثال وجود لخته خون را تشخیص دهد.

   

  روش اکوکاردیوگرافی داپلر

  اکوکاردیوگرافی داپلر در چند مرحله انجام می شود. پزشک ابتدا در مورد مشکلات سلامتی بیمار و درمان های فعلی یا گذشته او جویا می شود. مصرف داروهای به اصطلاح "قلبی سمی" باید به او گزارش شود. در طول معاینه، بیمار روی میز معاینه در یک اتاق تاریک دراز می کشد تا خواندن تصاویر تسهیل شود. پزشک یک ژل پوستی را روی قفسه سینه اعمال می کند تا انتقال اولتراسوند را بهینه کند. سپس پروب را در تماس با پوست قرار می دهد و در حالی که کمی فشار وارد می کند، آن را روی قفسه سینه حرکت می دهد. یک کامپیوتر انعکاس اولتراسوند را ضبط می کند و آنها را به تصاویر متحرک تبدیل می کند. اینها روی یک صفحه نمایش قابل مشاهده هستند. پزشک تصاویر را برای تجزیه و تحلیل برخی پارامترها ثبت می کند: ضخامت دیواره، عرض شریان و غیره. معاینه تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

   

  اکوکاردیوگرافی داپلر چگونه کار می کند

  اکوکاردیوگرافی داپلر بر اساس دو تکنیک اولتراسوند و عملکرد داپلر است.

  اولتراسوند از خواص سونوگرافی ساطع شده توسط پروب اولتراسوند استفاده می کند. سونوگرافی ها بر روی دیواره های اندام ها منعکس می شوند و اثر اکو ایجاد می کنند. بنابراین بازخورد به دست آوردن تصاویر قابل تجزیه و تحلیل توسط پزشک را امکان پذیر می کند.

  تابع داپلر مبتنی بر پدیده فیزیکی به نام "اثر داپلر" است. فرکانس امواج صوتی ارسال شده توسط کاوشگر اولتراسوند زمانی که امواج از یک هدف متحرک منعکس می شود تغییر می کند. بنابراین عملکرد داپلر مطالعه جریان خون یا حتی حرکات قلبی را ممکن می سازد.

   

   برای ارايه خدمات اکو قلب در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  سونوگرافی قلب چگونه انجام می شود؟

  سونوگرافی قلب معمولا بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد. بیشتر اوقات، از طریق مسیر ترانس قفسه سینه انجام می شود. شما باید بدون پیراهن به پشت دراز بکشید: پزشک قبل از عبور کاوشگر از روی قفسه سینه، ژلی را برای تسهیل عبور سونوگرافی روی قفسه سینه اعمال می کند. معاینه در حالت استراحت ممکن است با سونوگرافی استرس (مثلاً استفاده از یک دوچرخه ارگونومیک) ترکیب شود یا نباشد. برای افرادی که نمی توانند تست استرس انجام دهند، عضله قلب با تزریق دارو تحریک می شود. در برخی موارد خاص (مانند اضافه وزن)، مسیر ترانس مری برای به دست آوردن تصاویر خوب ترجیح داده می شود. سپس این معاینه نیاز به آرام‌بخشی و بی‌حسی موضعی دارد: با استفاده از آندوسکوپ (لوله نازک)، پروب اولتراسوند از طریق دهان وارد مری می‌شود.

   m/اکو قلب در منزل

  خطرات اکوکاردیوگرافی چیست؟

  سونوگرافی قلب بی خطر است. این معاینه را می توان در دوران بارداری انجام داد، در حالی که از کسانی که از اشعه ایکس (مثلا سی تی اسکن) استفاده می کنند تا حد امکان اجتناب شود. نظارت دقیق توسط پزشک معمولاً برای رد خطرات مرتبط با تست استرس احتمالی (مثلاً کسالت) کافی است.

   

  آیا اکوکاردیوگرافی دردناک است؟

  سونوگرافی قلب معمولا بدون درد است. با این حال، مسیر ترانس مری کاملاً ناخوشایند است. علاوه بر این، تلاش فیزیکی لازم برای سونوگرافی استرس می تواند منجر به ناراحتی شود (به عنوان مثال خستگی، درد عضلانی).

  سونوگرافی قلب (یا اکوکاردیوگرافی) یک تکنیک غیر تابشی برای تصویربرداری از قلب (با امکان تصویر سه بعدی) با سونوگرافی (گسیل و دریافت امواج اولتراسوند) است که مشخصات آن بسته به ماهیت آن تغییر می کند. بافت مواجه شده و حرکت احتمالی آن). این امکان تجزیه و تحلیل جنبه، ابعاد و ظرفیت انقباض عضله قلب و همچنین مطالعه دقیق آناتومی و عملکرد دریچه های قلب را فراهم می کند، انواع دریچه هایی که معمولاً اجازه عبور خون را تنها در یک واحد می دهند. جهت و که می تواند به اندازه کافی باز شود (تنگی دریچه) یا به طور ناقص بسته شود (نارسایی دریچه ای که اهمیت آن را می توان کمی تعیین کرد). اکوکاردیوگرافی همچنین تکنیک انتخابی برای جستجوی افیوژن پریکارد است، یعنی وجود مایع در کیسه پریکارد (به طور کلی منعکس کننده التهاب این کیسه)، پوشش طبیعی قلب است.

  از سوی دیگر، اکوکاردیوگرافی اجازه تجسم مستقیم شریان‌های تغذیه‌کننده قلب (شریان‌های کرونری) را نمی‌دهد، از جمله انسداد ناشی از تصلب شرایین (رسوب‌های دیواره سرخرگ‌ها، به ویژه توسط تنباکو، کلسترول اضافی، فشار خون بالا و دیابت) علت آنژین صدری (یا آنژین صدری، درد قفسه سینه که به اکسیژن رسانی ضعیف بخشی از عضله قلب در هنگام تحریک قلب و تنگ شدن نور شریان مرتبط است) و انفارکتوس میوکارد (انسداد کامل شریان توسط لخته ای که روی آن ایجاد می شود. ناحیه آسیب دیده شریان، که منجر به مرگ قسمت مربوطه از عضله قلب در غیاب مداخله سریع می شود).

   

  سه روش اصلی اکوکاردیوگرافی وجود دارد:

  1) اکوکاردیوگرافی ترانس توراسیک

  این کار از طریق یک کاوشگر روی قفسه سینه انجام می شود. این رایج ترین اکوکاردیوگرافی انجام شده است. بیمار برای بهینه سازی کیفیت تصویر در سمت چپ قرار می گیرد .این معاینه بی‌خطر و بدون درد است، اطلاعات زیادی در مورد عملکرد قلب ارائه می‌کند و تقریباً در همه بیماران قابل انجام است (اما کیفیت تصویر متغیر بسته به بیمار، برای مثال در صورت چاقی یا آمفیزم ریوی کمتر خوب است).

  اکوکاردیوگرافی ترانس توراسیک: بیمار در سمت چپ دراز کشیده است، پروب اولتراسوند قرار داده شده روی قفسه سینه امکان تجسم زنده قلب را بر روی صفحه دستگاه فراهم می کند.

  اکوکاردیوگرافی ترانس توراسیک: تجسم حفره های قلب از نوک آن: بطن چپ (LV) در بالا سمت راست، دهلیز چپ (LA) در پایین سمت راست، دریچه میترال جریان یک طرفه را از LA به LV، بطن راست (RV) تضمین می کند. ) سمت چپ بالا، دهلیز راست (RA) سمت چپ پایین، دریچه سه لتی که جریان یک طرفه از RA به RV را فراهم می کند.

  نمای مشابه بالا با فعال شدن حالت داپلر رنگی و عدم وجود جریان آبی (کدگذاری برای دور شدن جریان از پروب) در LA در طول انقباض LV: دریچه میترال "سفت".

  جریان آبی در دهلیز چپ (og) در طول انقباض بطن چپ (vg) نشان دهنده نارسایی متوسط ​​میترال (IM).

   

  2) اکوکاردیوگرافی ترانس مری

  از طریق یک کاوشگر در مری (از طریق لوله ای که بیمار باید تحت آرامبخشی و بیهوشی موضعی ببلعد، دقیقاً مانند گاستروسکوپی) انجام می شود. این اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل دقیق تر از ساختارهای خاص قلب و عروق بزرگ قفسه سینه.

   

  3) اکوکاردیوگرافی استرس

  این مربوط به یک اکوکاردیوگرافی ترانس قفسه سینه است که در طی تلاش انجام شده است (برای جزئیات بیشتر به لینک مراجعه کنید) یا تحت تزریق یک داروی افزایش کار قلب، دوبوتامین (برای جزئیات بیشتر به پیوند مراجعه کنید). این نوع معاینه تشخیص درد قلب را در صورت تنگ شدن به اندازه کافی قابل توجه شریان کرونر (بیش از 70٪) ممکن می سازد.

  اکوکاردیوگرافی یک روش بی خطر است، سونوگرافی هیچ اثر مضری بر بافت های ارگانیک ندارد.

   

   برای ارايه خدمات اکو قلب در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  اکوکاردیوگرافی استرس

  مقررات

  این کار با یک دوچرخه مخصوص انجام می شود که به بیمار امکان می دهد به سمت چپ خم شود تا بتواند تصاویر اولتراسوند با کیفیت کافی به دست آورد. هدف تجزیه و تحلیل انقباض دیواره های مختلف قلب و مشاهده تکامل آن در طول تلاش است. در صورت تخریب در سطح دیوار، فرد با کمبود اکسیژن (ایسکمی) نتیجه می گیرد که به معنی باریک شدن قابل توجه در شریان کرونر مربوطه است. در این مورد، معاینه مستقیم شریان‌های قلب (آنژیوگرافی عروق کرونر) با هدف درمان مجدد عروق (اغلب کاشت استنت، گاهی اوقات جراحی بای پس عروق کرونر) پیشنهاد می‌شود.

  نظارت مداوم بر الکتروکاردیوگرام در طول مدت معاینه و حداقل تا 3 دقیقه پس از پایان تلاش تضمین می شود.

  برای اینکه معاینه قابل اعتماد باشد، بیمار باید حداقل به 85 درصد حداکثر ضربان قلب نظری خود (220 - سن) برسد.

   بیشتربدانید:فیزیوتراپی-فیزیوتراپی در منزل-پرستار ICU در منزل سعادت آباد-خدمات ICU در منزل شمال تهران-مراقبت از بیماران ICU در منزل

  موارد احتیاط

  بیمار نباید روزه بگیرد.

  اگر با بتابلوکر (دارویی که در بسیاری از بیماری‌های قلبی و برای درمان فشار خون استفاده می‌شود) درمان می‌شود، باید 48 ساعت قبل از معاینه آن را قطع کرده و به محض پایان معاینه دوباره آن را ادامه دهد تا از قطع بیش از حد طولانی‌مدت جلوگیری شود.

  بیمار همچنین باید استعداد نسبتا خوبی برای دوچرخه سواری داشته باشد، زیرا این وضعیت رکاب زدن را دشوارتر از دوچرخه های معمولی می کند.

   

  عوارض جانبی و موارد منع مصرف

  هیچ عارضه جانبی خاصی به جز موارد مربوط به انجام یک ورزش عضلانی (تنگی نفس، درد عضلانی و غیره) وجود ندارد.

  معاینه در مرحله حاد حمله قلبی و در صورت خطر حمله قلبی (آنژین ناپایدار) منع مصرف دارد.

   

  سونوگرافی قلب تحت دوبوتامین

  مقررات

  این یک جایگزین تلاش برای بیمارانی است که توانایی کمی یا بدون رکاب زدن دارند. دوبوتامین دارویی است که برای درمان نارسایی قلبی (عدم جبران قلبی) استفاده می شود: انقباض قلب و همچنین ضربان قلب را افزایش می دهد. این دارو از طریق انفوزیون داخل وریدی (نیاز به وارد کردن کاتتر در ورید) با دوزهای افزایش یافته با هدف رسیدن به 85٪ حداکثر ضربان قلب نظری (220 - سن) تجویز می شود. برای رسیدن به ضربان قلب مطلوب، اغلب با تلاش کوچک (مانند حرکت دادن پا) و گاهی تزریق آتروپین همراه است، مشروط بر اینکه بیمار منع مصرف نداشته باشد (اصلاً مشکل در ادرار کردن و افزایش فشار داخل چشم.).

  تحت دوبوتامین، انقباض قلب مشخص‌تر می‌شود، مشروط بر اینکه عضله به اندازه کافی توسط شریان‌های قلب (که سرخرگ‌های کرونری نامیده می‌شوند) آبیاری شود. در صورت عدم موفقیت، و به خصوص اگر کاهش در انقباض وجود داشته باشد، نتیجه می گیریم که کمبود اکسیژن (ایسکمی) وجود دارد که نشان دهنده باریک شدن قابل توجه شریان آبیاری دیواره مربوطه است (70٪ یا بیشتر). در این مورد، معاینه مستقیم شریان‌های قلب (آنژیوگرافی عروق کرونر) با هدف درمان مجدد عروق (اغلب کاشت استنت، گاهی اوقات جراحی بای پس عروق کرونر) پیشنهاد می‌شود.

  نظارت مداوم بر نوار قلب در طول مدت معاینه و حداقل 3 دقیقه پس از قطع تزریق دوبوتامین تضمین می شود

  اکوکاردیوگرافی داپلر یا اکو داپلر قلب یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که با هدف تجسم ساختارهای قلب، حفره‌های آن، دریچه‌های آن و رگ‌های خونی اصلی نزدیک است. همچنین امکان تجسم و تجزیه و تحلیل حرکات بافت های قلب و جریان خون را فراهم می کند. به لطف اکوکاردیوگرافی داپلر، میزان جریان خون، سرعت آن، جهت آن و هرگونه بی نظمی مشخص می شود. برای این کار، اکوکاردیوگرافی داپلر از امواج اولتراسوند و صدا استفاده می کند.

  به طور کلی، اکوکاردیوگرافی داپلر با استفاده از پروبی که روی قفسه سینه حرکت می کند، انجام می شود. بدون درد و برای بدن بی ضرر است. این معاینه در هر سنی قابل انجام است. معمولاً به عنوان بخشی از یک معاینه بهداشتی برای تشخیص مشکل احتمالی یا برای نظارت بر تکامل برخی شرایط مانند بیماری دریچه قلب، نارسایی قلبی، فشار خون بالا، نقایص قلبی، بیماری‌های عضله قلب و پریکارد، آنژین صدری تجویز می‌شود. پکتوریس یا حتی فشار خون شریانی ریوی. اکوکاردیوگرافی داپلر نیز برای پیگیری پزشکی پس از درمان های خاص استفاده می شود: نصب دریچه های مصنوعی، مصرف داروهایی که برای قلب سمی هستند و غیره.

   بیشتربدانید:تزریق عضلانی در منزل-تزریقات در منزل-تزریق عضلانی در تهران-سونداژ معده چگونه است؟-سونداژ معده در تهران

  الکتروکاردیوگرافی (ECG، EKG) چیست؟

  الکتروکاردیوگرافی آزمایشی است که فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. سریع، بدون درد و بی خطر است.

  نتایج این آزمایش در نوار قلب نشان داده می شود. به نظر می رسد یک خط مواج با قله های روی یک شبکه (مسیر). الکتروکاردیوگرام به پزشکان اطلاعاتی در مورد موارد زیر می دهد:

  بخشی از قلب که هر ضربان قلب را هم تحریک می کند

  مسیرهای هدایت الکتریکی قلب

  ضربان قلب و ریتم

  آزمایش و نتایج را ECG، گاهی اوقات EKG نیز می نامند.

   

  چرا ممکن است ECG لازم باشد؟

  ECG انجام می شود:

  به عنوان بخشی از معاینه معمول یک فرد میانسال یا مسن

  برای اینکه پزشک علائمی را که می‌تواند به دلیل مشکل قلبی باشد، مانند درد قفسه سینه، مشکل در تنفس، ضربان قلب سریع یا غیر طبیعی یا تورم در پاها ارزیابی کند.

   

  نوار قلب چگونه انجام می شود؟

  حسگرهای دایره ای کوچک (الکترود) که به پوست می چسبند روی بازوها، پاها و قفسه سینه قرار می گیرند.

  سیم های الکتریکی که به سنسورها متصل می شوند به یک دستگاه متصل می شوند

  همانطور که قلب می تپد، حسگرها جریان الکتریکی آن را اندازه گیری می کنند

  این دستگاه اطلاعات هر سنسور را ثبت می کند و یک نوار ECG (خط موجی با پیک) تولید می کند که توسط پزشک خوانده می شود.

   

  آیا نوار قلب عوارض جانبی دارد؟

  عوارض جانبی ندارد. ECG در حین و بعد از آزمایش کاملاً بدون درد است.

   

  پزشکان از نوار قلب چه چیزی می توانند یاد بگیرند؟

  ECG به پزشکان اجازه می دهد تا اطلاعات زیادی در مورد قلب به دست آورند، از جمله:

  اگر حمله قلبی در حال پیشرفت باشد یا در گذشته اتفاق افتاده باشد

  اگر ریتم قلب غیر طبیعی باشد

  اگر قلب خون و اکسیژن کافی دریافت نکند

  اگر دیواره عضلانی قلب خیلی ضخیم باشد

  اگر در نواحی ضعیف دیواره های قلب برآمدگی وجود داشته باشد (برآمدگی آنوریسم نامیده می شود)

   

  آیا باید یک کپی از ECG خود را همراه داشته باشید؟

  در صورت بروز مشکلات قلبی، ممکن است توصیه شود که یک نسخه کوچک از نوار قلب همراه خود داشته باشید (در صورت لزوم، پزشک می تواند توصیه کند). بنابراین، در شرایط اضطراری، پزشک معالج می تواند نوار قلب قدیمی را با نوار جدید مقایسه کند.

   برای ارايه خدمات اکو قلب در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT