میخچه

  میخچه|درمان میخچه پا در منزل|عکس ریشه میخچه پا|میخچه پا|میخچه دست


  میخچه؛

  میخچه و پینه لایه های ضخیم و سفت شده پوست هستند که زمانی ایجاد می شوند که پوست سعی می کند از خود در برابر اصطکاک یا فشار محافظت کند. و بیشتر روی پاها و انگشتان پا یا دست به وجود می آید.

  اگر سالم هستید، نیازی به درمان میخچه و پینه ندارید، مگر اینکه باعث درد شوند یا از ظاهر آنها خوشتان نیاید.

  اگر تا به حال میخچه را در بالای انگشتان پا تجربه کرده اید، به احتمال زیاد از درد همراه با آن آگاه هستید. میخچه ها معمولاً در نتیجه افزایش فشار و مالش ایجاد می شوند و معمولاً از کفش هایی که به درستی جا نمی شوند منشاء می گیرند. به نظر می رسد که ناحیه کوچکی است و پوست سفت و ضخیم می شود. دو نوع میخچه شناخته شده است که به آنها میخچه سخت و نرم می گویند. دومی به طور کلی در بین انگشتان پا ایجاد می شود و اغلب نرم هستند، زیرا رطوبت و عرق بیش از حد موجود است.

  N/میخچه

  برای دریافت خدمات میخچه با شماره های ما تماس بگیرید

  میخچه های سفت از پوشیدن کفش های خیلی تنگ به وجود می آیند و اغلب باعث می شوند انگشتان پا فشار ناخواسته را تحمل کنند و در نتیجه باعث درد و ناراحتی شوند. انواع مختلفی از درمان‌ها وجود دارد که ممکن است برای از بین بردن میخچه مورد استفاده قرار گیرد، و توصیه می‌شود با یک متخصص پا صحبت کنید تا گزینه‌های تسکین احتمالی برای شما مناسب باشد.

  میخچه می تواند راه رفتن را بسیار دردناک کند و باید فورا درمان شود. اگر در مورد پا و مچ پا سوالی دارید، با یکی از متخصصین پا در مرکز مددجویار تماس بگیرید. پزشکان ما نیازهای پا و مچ پا را درمان خواهند کرد.

  ضربه به پوست و لایه های بافت نرم در نتیجه فشار مکانیکی و تحریک به طرق مختلف ظاهر می شود. در پا، آسیب مکانیکی منجر به ایجاد ضایعات کراتوتیک مانند میخچه و پینه می شود. فشار یا اصطکاک مزمن روی پوست باعث تحریک اپیدرم به فعالیت کراتینوسیت می شود. هیپرکراتوز که به عنوان یک پاسخ محافظتی پوست شروع می شود به یک وضعیت پاتولوژیک تبدیل می شود

  اگرچه ضایعات کراتوتیک اغلب یک شکایت نسبتاً جزئی در نظر گرفته می شوند، اما می توانند باعث درد و ناتوانی قابل توجهی شوند. نشان داده شده است که بیماران مسن‌تر مبتلا به ضایعات کراتوتیک کف پا در راه رفتن روی زمین هموار و بالا و پایین رفتن از پله‌ها مشکل بیشتری دارند.

   

  میخچه

  میخچه  ها معمولا کوچک و گرد هستند. شما به احتمال زیاد میخچه ها را در قسمت بالایی یا کناره های انگشتان پا مشاهده می کنید. چند نوع میخچه وجود دارد:

  میخچه های سفت: اینها نواحی کوچک و سفت و متراکم پوست هستند که معمولاً در ناحیه بزرگتری از پوست ضخیم هستند. میخچه های سخت معمولاً در بالای انگشتان پا ایجاد می شوند - مناطقی که فشار استخوان روی پوست وجود دارد.

  میخچه های نرم: این میخچه ها سفید/خاکستری هستند و بافت نرم تر و لاستیکی دارند. میخچه های نرم بین انگشتان پا به وجود می آیند.

  میخچه ها ی بذری: این نوع از میخچه ها کوچک می باشند  و اکثرا در کف پا ایجاد می شوند.

  میخچه ها، معمولا کوچک و گرد، در بالا (میخچه های سخت)، کناره ها (میخچه های نرم) و پایین (میخچه های دانه) انگشتان پا و پای شما تشکیل می شوند.

  میخچه ها، معمولا کوچک و گرد، در بالا (میخچه های سخت)، کناره ها (میخچه های نرم) و پایین (میخچه های دانه) انگشتان پا و پای شما تشکیل می شوند.

   

  برای دریافت خدمات میخچه می توانید از مددجویار کمک بگیرید

  پینه ها

  پینه ها قسمت های سخت و ضخیم پوست می باشند . در مقایسه با میخچه ها، پینه ها بزرگتر می باشند و اشکال نامنظم تری دارند. شما به احتمال زیاد پینه هایی را در پایین پای خود در نواحی استخوانی که وزن شما را تحمل می کنند - پاشنه پا، شست پا، گوی پای خود و در امتداد کنار پا مشاهده می نماید.

  پینه هم اغلب بر روی دست ها دیده می شوند. به عنوان مثال، در جایی که اصطکاک یا مالش مکرر وجود دارد، پینه ایجاد می شود - مانند نوک انگشتان نوازندگان گیتار یا دستان ژیمناستیک ها، وزنه برداران، یا صنعتگران.

  پینه‌ها در نواحی تحمل‌کننده وزن کف پا ایجاد می‌شوند.

   

   بیشتربدانید: نوار قلب در منزل - نوار قلب در تهران - هولتر ریتم و فشار خون در منزل

  علائم و نشانه های میخچه و پینه عبارتند از:

  ناحیه ای ضخیم و خشن از پوست

  یک برآمدگی سخت شده و برجسته

  حساسیت یا درد زیر پوست

  پوسته پوسته شدن، خشک یا مومی شکل

  میخچه و پینه یک چیز نیستند.

   

  میخچه ها کوچکتر و عمیق تر از پینه هستند و مرکز سختی دارند که با پوست متورم احاطه شده است. هنگام فشار دادن می توانند دردناک باشند. میخچه های سخت اغلب در بالای انگشتان پا یا لبه خارجی انگشت کوچک پا ایجاد می شوند. میخچه های نرم بین انگشتان پا تشکیل می شوند.

  پینه‌ها به ندرت دردناک می باشند و روی نقاط فشاری پا مثل پاشنه‌ها، گوی‌های پا، کف دست و زانو به وجود می آیند. آنها ممکن است در اندازه و شکل متفاوت باشند و اغلب بزرگتر از میخچه هستند.

   

  چه افرادی بیشتر در خطر ابتلا به میخچه یا پینه می باشند؟

  اگر:

  شما در حال حاضر شرایط پزشکی دارید که تراز طبیعی استخوان‌های پا را تغییر می‌دهد. برای مثال، آرتریت در پا، بونیون ...

  بدون جوراب راه میروی

  کفش هایی را می خرید  که برای پای شما خیلی باریک می باشند.

  سیگار میکشی

   

  S/میخچه

  آیا میخچه و پینه دردناک هستند؟

  میخچه و پینه ممکن است گاهی دردناک باشند و یا دردناک نباشند. بعضی از میخچه ها و پینه ها ممکن است در ابتدای پیدایش دردناک نباشند، اما با ضخیم شدن  به مرور دردناک شوند. نواحی برجسته پوست - به ویژه میخچه - می تواند حساس یا حساس به لمس یا فشار باشد.گاهی اوقات ترک هایی (به نام فیشر) در پینه ایجاد می شود. شقاق می تواند دردناک باشد. اگر میخچه یا پینه عفونی شده بودید، احتمالاً احساس درد یا حداقل ناراحتی خواهید داشت.

   

  محتمل ترین علل میخچه و پینه چیست؟

  میخچه و پینه علل بسیاری دارند. این شامل:

  کفش هایی که به درستی جا نمی شوند. این شایع ترین دلیل ایجاد میخچه در پا است. زنانی که به طور مکرر کفش های پاشنه بلند می پوشند، اغلب در اثر فشار رو به پایین روی این ناحیه هنگام راه رفتن، پینه روی گوی های پای خود ایجاد می کنند.

  ایستادن، راه رفتن یا دویدن برای مدت طولانی.

  سرگرمی های فیزیکی، فعالیت های ورزشی یا کار/کار که به پاهای شما فشار می آورد.

  پابرهنه رفتن

  نپوشیدن جوراب با کفش

  سرگرمی های فیزیکی، فعالیت های ورزشی یا کار/کار که باعث اصطکاک مکرر در ناحیه ای از پوست دست یا انگشتان شما می شود.

  بدشکلی های ساختاری پا یا تغییر بیومکانیک (انگشت چکشی، بونیون های خیاط، بدشکلی از بدو تولد).

   

   بیشتربدانید: هولتر ریتم و فشار خون - فیزیوتراپی در منزل - روانشناس آنلاین

  میخچه و پینه چطور تشخیص داده می شود؟

  تشخیص میخچه و پینه دشوار نیست. هیچ آزمایشی لازم نیست. با یک معاینه ساده از پوست . پزشک شما ممکن است در مورد شغلتان، میزان راه رفتن و ایستادن و فعالیت هایی که شرکت می کنید از شما سوال بپرسد. اگر میخچه یا پینه شما روی پای شما قرار دارد، ممکن است پزشک از شما بخواهد که راه بروید تا وضعیت بدنی و نحوه راه رفتن شما را بررسی کند.

   

  میخچه و پینه چگونه درمان می شوند؟

  ناحیه را با میخچه یا پینه در آب گرم خیس کنید تا پوست نرم شود - معمولاً 5 تا 10 دقیقه زمان نیاز است.

  سنگ پا یا سنباده را خیس کنید.

  در حالی که پوست پای شما هنوز نرم است، سنگ پا یا سنباده را به آرامی روی میخچه یا پینه حرکت دهید تا بافت مرده از بین برود. به پایین کشیدن میخچه یا پینه ادامه دهید و سنگ یا تخته را در یک جهت حرکت دهید. مراقب باشید و بیش از حد پوست را جدا نکنید. چون می تواند موجب عفونت و خونریزی شود.

  روزانه  کرم و یا یک لوسیون مرطوب کننده را بر روی میخچه یا پینه و پوست مرده اطراف آن بمالید. از محصولاتی استفاده کنیید که حاوی اوره، اسید سالیسیلیک یا لاکتات آمونیوم باشند. این مورد ها با گذر زمان پوست را نرم می کنند.

   

  جلوگیری

  این رویکردها ممکن است به شما در جلوگیری از میخچه و پینه کمک کند:

  کفش هایی بپوشید که به انگشتان پا فضای کافی می دهد. اگر نمی توانید انگشتان پای خود را تکان دهید، کفش های شما خیلی تنگ هستند. زمانی کفش بخرید که پاهای شما بیشتر متورم است، معمولاً در پایان روز. اگر از ارتزها و اینسرت ها استفاده می کنید، هنگام نصب کفش های خود در فروشگاه، حتما آنها را بپوشید.

  از پوشش های محافظ استفاده کنید.همچنین می توانید از جداکننده های انگشتان پا یا مقداری پشم بره بین انگشتان خود استفاده کنید.

  در زمان استفاده از ابزار دستی از دستکش های مناسب و بالش دار استفاده کنید.

   

  آیا میخچه ها و پینه ها قابل پیشگیری هستند؟

  کفشی بپوشید که برای پاها راحت و مناسب باشند.

  از کفی های بالشتکی یا بالشتکی استفاده کنید. اگر در گذشته میخچه یا پینه داشته اید، ممکن است بخواهید از پزشک خود در مورد کفی های سفارشی شده سوال کنید. این درج‌ها می‌توانند نیروهای تحمل‌کننده وزن را در کف پای شما یکنواخت کنند تا از تشکیل پینه جلوگیری کنند.

  هنگامی که کار دستی انجام می دهید یا با مواد سنگین یا خشن کار می کنید که می تواند به پوست دست یا انگشتان شما آسیب برساند، دستکش بپوشید.

  پاهای خود را روزانه بررسی کنید و تمیز نگه دارید. پاهای خود را با آب گرم و صابون بشویید، خشک کنید و از کرم مرطوب کننده پا استفاده کنید. این به نرم بودن و لطافت پوست کمک می کند.

  ناخن های پا را کوتاه نگه دارید.

  پابرهنه راه نرو

  اگر پاهایتان عرق کرده است، روزانه یک پودر پا بزنید تا پاهایتان خشک بماند.

   

  برای دریافت خدمات میخچه می توانید از مددجویار کمک بگیرید

  پس از بهبودی میخچه و پینه، آیا دوباره برمی گردند؟

  اگر در هر زمان نگران رشد روی پای خود هستید، نمی دانید چه کاری باید انجام دهید یا چگونه درمان کنید، به ویژه اگر دیابت دارید، مستعد عفونت هستید یا پوست ظریفی دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما در بهترین موقعیت برای معاینه پاهای شما، سوال در مورد یا آزمایش سایر شرایط پزشکی که ممکن است داشته باشید، پاهای شما را درمان کند و به شما بگوید که چگونه از آن مراقبت نماید.

   

   بیشتربدانید: مشاوره آنلاین روانشناسی -اعزام آمبولانس در تهران - سونو سه ماهه اول بارداری

  نحوه شناسایی و درمان میخچه بذر روی پا

  میخچه ها قسمت هایی از پوست ضخیم هستند که به دلیل فشار یا اصطکاک مکرر روی پاها و انگشتان پا ایجاد می شوند. چندین عامل وجود دارد که می تواند در ایجاد میخچه روی پای شما نقش داشته باشد از جمله:

   

  S/میخچه

  میخچه انواع مختلفی دارد، از جمله:

  میخچه های سخت

  میخچه های نرم

  دانه های میخچه

  میخچه های دانه ای میخچه های کوچکی هستند که می توانند در کف پای شما ظاهر شوند. گاهی اوقات تشخیص آنها از سایر ضایعات پا مانند پینه و زگیل کف پا دشوار است.

   

  میخچه دانه ای چیست؟

  میخچه دانه ای نوع کوچکی از میخچه پا است. مانند سایر انواع میخچه، ممکن است در اثر فشار و اصطکاک ایجاد شوند. میخچه دانه نیز با خشکی پوست مرتبط است.

   

  برخی دیگر از خصوصیات میخچه دانه ای این است که آنها عبارتند از:

  لکه های سخت، مشخص و دایره ای پوست که کوچکتر از سایر انواع میخچه هستند

  در کف (پایین) پای شما، به طور معمول در چند قلو یافت می شود

  اغلب بدون علامت است، اما می تواند باعث ناراحتی یا درد در هنگام اعمال فشار یا زمانی که در مناطق تحمل وزن ایجاد می شود

   

  تفاوت بین میخچه دانه ای و پینه چیست؟

  پینه ها همچنین نواحی سخت پوست ضخیم هستند که می توانند به دلیل اصطکاک یا فشار طولانی مدت ظاهر شوند. آنها می توانند از نظر ظاهری بسیار شبیه به میخچه باشند.

   

  چند راه برای کمک به تشخیص پینه از میخچه عبارتند از:

  اندازه. پینه ها معمولاً بزرگتر از میخچه هستند، به خصوص میخچه های بذری.

  شکل. در حالی که میخچه های بذری (و انواع دیگر میخچه ها) به طور معمول گرد و به خوبی مشخص هستند، پینه ها می توانند از نظر شکل بسیار متفاوت باشند.

  محل. پینه ها بیشتر در نواحی تحمل وزن پا ظاهر می شوند، مانند اطراف پاشنه پا یا گوی پا.

  درد. به ندرت پیش می آید که پینه دردناک باشد. با این حال، اگر پوست پینه ترک خورده باشد، ممکن است درد ایجاد شود.

   

  تفاوت بین میخچه دانه ای و زگیل کف پا چیست؟

  زگیل کف پا زگیلی است که در کف پای شما ایجاد می شود. زگیل کف پا در اثر عفونت با انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود.

  میخچه های بذر و زگیل های کف پا می توانند بسیار شبیه به هم باشند و به صورت نواحی سخت و ضخیم پوست ظاهر شوند. علاوه بر این، هر دو نوع ضایعات ممکن است در هنگام اعمال فشار به پایین پای شما باعث ایجاد درد شوند.

  به دلیل این شباهت ها، تشخیص میخچه و زگیل کف پا دشوار است. در مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

  اندازه. در حالی که زگیل های کف پا ممکن است کوچک باشند، می توانند بزرگ شوند. میخچه های بذری همیشه کوچک هستند.

  خطوط پوست. پوست کف پای شما دارای خطوط و چین های طبیعی است. زگیل های پلانتار این خطوط را مختل می کنند در حالی که میخچه های بذر این خطوط را مختل نمی کنند.

  نقطه های ریز زگیل های کف پا اغلب دارای نقاط ریز قهوه ای یا سیاه در داخل خود هستند.

  اگر پزشک شما در تشخیص اینکه ضایعه روی پای شما میخچه دانه ای یا زگیل کف پا است مشکل دارد، ممکن است نمونه پوست (بیوپسی) را برای بررسی زیر میکروسکوپ بگیرد.

   

   بیشتربدانید: سونو سه ماهه دوم بارداری -پرستار ICU در منزل سعادت آباد- خدمات ICU در منزل شمال تهران

  میخچه دانه ای چگونه درمان می شود؟

  اگر روی پاهای خود میخچه دارید، می توانید کارهای زیر را در خانه برای درمان آن انجام دهید:

  ضخیم شدن پوست را کاهش دهید. برای نازک کردن پوستی که به دلیل دانه های دانه ضخیم شده است می توانید مراحلی را انجام دهید:

  تشکیل پرونده. می توانید از سنگ پا یا سنگ سنباده استفاده کنید تا به تدریج لایه های پوست ضخیم را جدا کنید. حتما این کار را به آرامی انجام دهید و بیش از حد پوست را سوهان نکشید تا آسیب نبینید.

  داروهای بدون نسخه. این محصولات حاوی اسید سالیسیلیک هستند. آنها به صورت مایع یا پد در دسترس هستند. اگر دیابت یا بیماری دیگری دارید که بر جریان خون تأثیر می گذارد، از استفاده از آنها خودداری کنید.

  پاهای خود را خیس کنید. به گفته آکادمی پوست آمریکا، خیساندن پاها در آب گرم و صابون به مدت 5 تا 10 دقیقه باعث نرم شدن میخچه می شود. این موجب می شود که آنها راحت تر از بین روند.

  مرطوب کنید. برای آبرسانی و لطافت پوست از یک مرطوب کننده به کف پاهایتان بمالید.

  کفش را در نظر بگیرید. هنگام درمان میخچه های بذری، سعی کنید جوراب و کفش راحت و مناسب بپوشید.

  میخچه های بذر می توانند در نهایت با مراقبت های خانگی از بین بروند. مدت زمانی که ممکن است طول بکشد ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

  در شرایطی که میخچه های بذر پایدار هستند یا با استفاده از روش های بالا از بین نمی روند، می توان آنها را توسط پزشک کوتاه کرد. هرگز سعی نکنید خودتان این کار را انجام دهید، زیرا ممکن است منجر به عفونت شود.

  پینه: ناحیه وسیع و منتشر هیپرکراتوزیس است. ضخامت آن نسبتاً یکنواخت است و از این جهت که هسته مرکزی ندارد با میخچه تفاوت دارد. پینه ها معمولاً در زیر سر متاتارس یافت می شوند و ممکن است دردناک باشند یا نباشند. نشان داده شده است که شایعترین تظاهرات زیر سرهای متاتارس دوم تا چهارم و به دنبال آن سر دوم متاتارس و سپس سر متاتارس اول است. فرد راه می رود رنگ آنها از سفید تا زرد خاکستری متفاوت است. در برخی موارد، پینه ها ممکن است قهوه ای تا قرمز به نظر برسند، زیرا خون در درم زیرین ترشح می شود.

  دو نوع اصلی پینه عبارتند از: هسته گسسته و برشی منتشر.1،4 کالوس هسته دار مجزا یک ضایعه دردناک موضعی است که دارای پلاگ کراتین مرکزی است و اغلب با زگیل کف پا اشتباه گرفته می شود.1 کالوس برشی منتشر یک ضایعه بزرگتر به قطر بیش از 1 سانتی متر و فاقد پلاگین کراتینه است

   

  پاتوژنز

  استخوان های پا دارای برجستگی های زیادی هستند، به ویژه در کندیل های سر و پایه های متاتارس ها و فالانژها. هنگام راه رفتن یا پوشیدن کفش های تنگ، پوستی که روی این برجستگی ها قرار دارد، تحت فشار قرار می گیرد. با افزایش استرس مکانیکی غیرطبیعی بر روی پوست، بدن برای محافظت از پوست تحریک شده با افزایش فعالیت کراتولیتیک از طریق فرآیندی به نام هیپرکراتوز فیزیولوژیکی پاسخ می دهد.

  در پینه، ضخامت لایه شاخی، لایه گرانولوزوم و کراتینوسیت ها افزایش می یابد، اما تراکم کراتینوسیت ها کاهش می یابد.

  تنش های مکانیکی غیرعادی به دو شکل درونی یا بیرونی وجود دارد. عوامل درونی شامل برجستگی های استخوانی مانند برجستگی کندیل برجسته، بد جوش خوردن یک شکستگی قدیمی، و مکانیک های معیوب پا مانند کوتاهی متاتارس اول، تغییر شکل انگشت چکشی، پای کاوواروس یا هالوکس ریجیدوس است. عوامل بیرونی شامل پوشیدن پاهای نامناسب (مثلاً تنگی) است. کفش، بی نظمی در کفش، کفش باز) و سطح بالایی از فعالیت بدنی (به عنوان مثال، در ورزشکاران).

  علاوه بر این، ضایعات کراتوتیک در افراد مبتلا به یک بیماری سیستمیک مانند دیابت، آرتریت روماتوئید، سکته مغزی یا اسکلروز سیستمیک شایع تر است.

   

  تشخیص

  درمان موفقیت آمیز میخچه و پینه به تشخیص صحیح بستگی دارد. مطالعات فشار ممکن است برای تعیین محل دقیق افزایش فشار کف پا و تمایز بین ضایعات انتقالی و ضایعات ناشی از فشار مستقیم انجام شود. به طور معمول، یک پزشک یا متخصص پا چنین خواهد کرد:

  از بیماران در مورد کفش ها و درمان های قبلی خود بپرسید. بی نظمی در کفش مانند درز یا دوخت نامناسب ممکن است عامل تحریک مکانیکی انگشت پنجم باشد.

  برای مکانیک معیوب به راه رفتن بیمار و تراز پاها توجه کنید

  به محل و ویژگی ضایعات کراتوتیک توجه کنید

  ضایعات را لمس کنید تا بررسی کنید کدام برجستگی استخوانی درگیر است.

  تشخیص افتراقی: Verrucas (زگیل کف پا) زگیل هایی هستند که در کف پا ایجاد می شوند. آنها ممکن است گاهی با میخچه اشتباه گرفته شوند و ممکن است نیاز به بررسی بیشتر برای رسیدن به تشخیص افتراقی داشته باشند.

   

   بیشتربدانید: مراقبت از بیماران ICU در منزل - سونو پلور - سونو سه ماهه سوم بارداری

  مدیریت

  اهداف اصلی برای مدیریت میخچه و پینه عبارتند از:

  تسکین علائم را ارائه دهید

  اتیولوژی مکانیکی را تعیین کنید

  با مشاوره در مورد کفش و تجویز ارتز، یک برنامه محافظه کارانه تدوین کنید

  در صورت عدم موفقیت اقدامات محافظه کارانه، جراحی را در نظر بگیرید.

  تسکین علائم: تسکین علائم پینه را می توان از طریق دبریدمان، انوکلئوناسیون، درمان کراتولیتیک، درمان تزریقی و درمان ارتوتیک ارائه کرد.

  باید به بیماران آموزش داده شود که پا را در آب گرم خیس کنند و از سنگ پا برای برداشتن مرتب پوست سخت استفاده کنند. آستین های سیلیکونی با بالشتک کردن و با آزادسازی آهسته روغن معدنی برای نرم کردن ضایعه کراتوتیک، تسکین درد خوبی ایجاد می کنند.

  درد همراه با کالوزیته را می توان تا حدی با دبریدمان تیز برای کاهش مقدار بافت هیپرکراتوز تسکین داد. می توان از اسکالپل برای برداشتن پلاگ کراتین مرکزی و در صورت لزوم با تجویز بی حس کننده موضعی استفاده کرد. این باعث تسکین کامل درد می شود. با کوتاه کردن ملایم هر هفته و استفاده از سنگ پا یا سنباده پس از خیساندن ضایعه در آب گرم به مدت 20 دقیقه می توان از عود آن جلوگیری کرد.

   

  اسید سالیسیلیک چیست؟

  درمان استاندارد جهت میخچه و پینه، اسید سالیسیلیک است. پزشکان از آن در درمان دیگر بیماری ها مثل زگیل نیز استفاده می نمایند.

  این یک کراتولیتیک است، به این معنی که پروتئین یا کراتین را که میخچه و پوست مرده اطراف آن را می‌سازد، حل می‌کند. فرد می تواند آن را به صورت کرم، پد و گچ بخرد یا با اپلیکاتور یا قطره چکان بمالد.

  پس از استفاده از اسید، لایه بالایی پوست سفید می شود و فرد می تواند پوست مرده را بریده یا سوهان کند. هنگامی که فرد میخچه یا پینه را برداشت، می‌تواند هر هفته آن ناحیه را خیس کرده و با سنگ پا بمالد، اگر پوست سفت علائم بازگشت را نشان داد.

  اسید سالیسیلیک در غلظت های مختلف وجود دارد. دوزهای قوی تر ممکن است سریعتر عمل کنند، اما نیاز به نسخه دارند.

  مواد تشکیل دهنده می توانند پوست اطراف را تحریک کنند، بنابراین فرد باید هنگام استفاده از آن مراقب باشد و نباید آن را روی میخچه یا پینه ترک خورده استفاده کند.

  افراد مبتلا به بیماری دیابت نباید از اسید سالیسیلیک استفاده نمایند. افراد مسن باید قبل از استفاده از اسید سالیسیلیک با پزشک مشورت کنند، زیرا این می تواند باعث مشکلات پوستی شود که ممکن است به سختی بهبود یابد.

  در موارد نادر، فرد ممکن است واکنش آلرژیک به اسید سالیسیلیک را تجربه کند. علائم ممکن است شامل سردرد شدید، معده درد، حالت تهوع و استفراغ، اسهال، احساس ضعف، مشکل در تنفس و احساس سوزش یا سوزش روی پوست باشد.

  فردی که این علائم یا هر چیز دیگری که ممکن است نگران کننده به نظر برسد را تجربه می کند، باید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

   

   بیشتربدانید: سونوشکم و لگن - آمبولانس خصوصی - انجام دیالیز در منزل

  موارد زیر ممکن است به کم شدن خطر ایجاد میخچه و پینه کمک نماید:

  اجتناب یا کاهش هر اقدامی که شاید موجب علائم شود

  پوشیدن کفش و جوراب مناسب با درزهایی که پوست را ساییده نمی کند

  محافظت از دست ها در هنگام استفاده از ابزار، چه با دستکش های بالشتک دار یا با استفاده از بالشتک روی دسته های ابزار

  پوشیدن بالشتک در صورت نیاز - به عنوان مثال، پوشیدن زانوبند هنگام زانو زدن روی یک سطح سخت

  مشورت با یک متخصص پا در مورد هر گونه مشکل در وضعیت راه رفتن که ممکن است فرد نیاز به اصلاح آن داشته باشد یا هر گونه بی نظمی ساختاری در پا که احتمال دارد پزشک نیاز به رفع کردن آن از مسیرجراحی داشته باشد.

  استفاده منظم از سنگ پا یا سوهان پا و برداشتن پوست سخت به آرامی در حین حمام کردن - فرد می تواند سنگ پا را به صورت آنلاین خریداری کند.

  با درمان کردن، میخچه ها و پینه ها ممکن است محو شوند، اما بدون تغییر دادن سبک زندگی یا کفش، ممکن است بازگردند.

  برای دریافت خدمات میخچه می توانید از مددجویار کمک بگیرید


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT