هولتر ریتم و فشار خون در منزل

  هولتر ریتم و فشار خون در منزل|هولتر فشار خون در منزل|هولتر فشار خون


  هولتر ریتم و فشار خون در منزل؛هولتر مانیتور یک دستگاه پزشکی کوچک  که  با باتری کار میکند و فعالیت قلب شما مثل ضربان و ریتم را محاسبه می کند. اگر پزشک شما به اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد قلب شما نسبت به الکتروکاردیوگرام معمولی (EKG) نیاز دارد، از شما بخواهد که از یکی استفاده کنید.

   m/هولتر ریتم و فشار خون در منزل

  برای ارائه خدمات با شماره های ما تماس بگیرید

  مانیتورینگ هولتر بیست و چهار ساعته یک آزمایش مداوم برای ثبت ضربان و ریتم قلب به مدت 24 ساعت است. شما مانیتور هولتر را به مدت 12 تا 48 ساعت در حین انجام روال عادی روزانه خود می پوشید. این دستگاه دقیقاً مانند یک EKG معمولی دارای الکترودها و سرنخ های الکتریکی است، اما لیدهای کمتری دارد. این می تواند نه تنها ضربان و ریتم قلب شما را افزایش دهد، بلکه می تواند زمانی که احساس درد قفسه سینه یا علائم ضربان قلب نامنظم یا آریتمی را نشان می دهد نیز افزایش یابد.

   

  آزمایش هولتر مانیتور گاهی اوقات الکتروکاردیوگرافی سرپایی نیز نامیده می شود. انواع دیگری از دستگاه ها وجود دارند که می توانند برای اندازه گیری فعالیت قلب برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرند.

   

  موارد استفاده برای مانیتورینگ هولتر

  EKG یک آزمایش پزشکی است که برای اندازه گیری ضربان و ریتم قلب شما استفاده می شود. همچنین برای بررسی سایر ناهنجاری‌هایی که ممکن است بر عملکرد طبیعی قلب تأثیر بگذارند، استفاده می‌شود. در طول EKG، الکترودهایی بر روی قفسه سینه قرار می گیرند تا ریتم قلب را بررسی و اندازه گیری کنند. ممکن است بی‌نظمی‌های ریتم قلب را تجربه کنید که در زمان انجام EKG ظاهر نمی‌شوند، زیرا فقط برای مدت بسیار کوتاهی به دستگاه متصل هستید.

   

  ریتم غیرطبیعی قلب و انواع دیگر علائم قلبی می توانند بیایند و از بین بروند. برای ثبت این رویدادها نظارت برای مدت طولانی تری ضروری است. مانیتور هولتر به پزشک شما اجازه می دهد تا نحوه عملکرد قلب شما را به صورت طولانی مدت ببیند. ضبط‌هایی که توسط مانیتور انجام می‌شود به پزشک کمک می‌کند تا تشخیص دهد که آیا قلب شما اکسیژن کافی دریافت می‌کند یا تکانه‌های الکتریکی در قلب به تأخیر می‌افتد یا زود. این تکانه های نامنظم ممکن است به عنوان آریتمی یا ریتم غیر طبیعی قلب نامیده شوند.

   

  اگر در حال حاضر برای مشکلات قلبی تحت درمان هستید، پوشیدن مانیتور می تواند به پزشک کمک کند تا تشخیص دهد که آیا داروی شما کار می کند یا نیاز به ایجاد تغییرات دارد. همچنین می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا ببینند چرا ممکن است علائم دیگر ضربان قلب نامنظم مانند سرگیجه، غش یا احساس تپش قلب یا تپش قلب را تجربه کنید.

  برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  چگونه کار می کند

  مانیتور هولتر کوچک است.  می توان گفت که کمی بزرگتر از یک دسته کارت بازی می باشد. چندین سیم یا سیم به مانیتور متصل شده است. سرنخ ها با یک ژل چسب مانند به الکترودهایی متصل می شوند که روی پوست قفسه سینه شما قرار می گیرند. الکترودهای فلزی فعالیت قلب شما را از طریق سیم‌ها و به مانیتور هولتر هدایت می‌کنند، جایی که ضبط می‌شود.

   

  شما باید یک کیسه کوچک را در دور گردن خود بندید که خود مانیتور را در گردن شما نگه می دارد. مهم است که در طول دوره آزمایش، مانیتور را نزدیک بدن خود نگه دارید تا مطمئن شوید که خوانش ها دقیق هستند. پزشک به شما نشان می دهد که اگر در طول دوره آزمایش، الکترودها شل شدند یا افتادند، چگونه آنها را دوباره وصل کنید.

   

  دستورالعمل‌هایی دریافت خواهید کرد که توضیح می‌دهند چگونه از مانیتور خود مراقبت کنید و در هنگام استفاده از آن چه کاری انجام ندهید. مهم است که هنگام استفاده از مانیتور از حمام کردن، دوش گرفتن و شنا کردن خودداری کنید.

   

  شما تشویق می‌شوید در فعالیت‌های عادی خود در طول آزمایش ۲۴ ساعته هولتر شرکت کنید. به شما هدایت می شود تا فعالیت های خود را در یک دفترچه یادداشت ثبت کنید. این به پزشک کمک می کند تا تعیین کند که آیا تغییرات در فعالیت قلب به رفتارها و حرکات شما مرتبط است یا خیر.

   

  پوشیدن مانیتور هولتر هیچ خطری ندارد. با این حال، نوار یا چسب‌هایی که الکترودها را به پوست شما متصل می‌کنند می‌توانند باعث تحریک پوستی خفیف در برخی افراد شوند. اگر به هر نوار یا چسب حساسیت دارید، حتماً به تکنسینی که مانیتور شما را متصل می کند، بگویید.

   

  تست هولتر مانیتور ۲۴ ساعته بدون درد است. با این حال، مطمئن شوید که درد قفسه سینه، ضربان قلب سریع، یا سایر علائم قلبی که در طول دوره آزمایش دارید، ثبت کنید.

   

  دقت تست

  مانیتور هولتر را خشک نگه دارید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. قبل از قرار ملاقات خود برای نصب مانیتور حمام یا دوش بگیرید و از استفاده از لوسیون یا کرم خودداری کنید. از فعالیت هایی که انجام می دهید و این احتمال را دارد که منجر به خیس شدن مانیتور شود  پرهیز نمایید.

   

  میدان های مغناطیسی و الکتریکی ممکن است در عملکرد مانیتور هولتر اختلال ایجاد کند. هنگام استفاده از مانیتور از مناطق با ولتاژ بالا اجتناب کنید.

   

  در مواردی که خوانش نادرست یا مثبت کاذب رخ می دهد، ممکن است نیاز باشد که هولتر دوباره اعمال شود.

  بیشتربدانید؛نوار قلب در منزل - نوار قلب در تهران

  درک نتایج

  پس از سپری شدن بازه زمانی توصیه شده برای آزمایش، به مطب پزشک خود باز خواهید گشت تا مانیتور هولتر را بردارید. پزشک شما مجله فعالیت شما را می خواند و نتایج مانیتور را تجزیه و تحلیل می کند. بسته به نتایج آزمایش، ممکن است لازم باشد قبل از تشخیص، آزمایشات بیشتری انجام دهید.

   

  هولتر مانیتور ممکن است نشان دهد که داروی شما کار نمی کند یا اگر قبلاً برای ریتم غیرطبیعی قلب دارو مصرف می کنید، دوز مصرفی شما نیاز به تغییر دارد. این به ویژه در تشخیص ریتم های غیر طبیعی قلب که برای شما بدون درد و ناشناخته است مفید است.

   

  استفاده از مانیتور هولتر بدون درد است و یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی مشکلات احتمالی قلبی یا سایر مشکلات است.

  برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  آریتمی چیست؟

  آریتمی یک نوع از اختلال در قلب است که بر روی سرعت یا ریتم تپش ضربان قلب اثر می گذارد. اساساً روشی که برق کار می کند.

   

  هنگامی آریتمی اتفاق می افتد که تکانه های الکتریکی که ضربان قلب را تنظیم  و هدایت می کنند به درستی عمل نکنند. این باعث تپش قلب می شود:

   

  خیلی سریع (تاکی کاردی)

  خیلی کند (برادی کاردی)

  خیلی زود (انقباض زودرس)

  بیش از حد نامنظم (فیبریلاسیون)

  شیوع آریتمی بین 1.5 تا 5 درصد منبع مورد اعتماد جمعیت است.

   

  ممکن است شما این احساس را داشته باشید  که قلب شما در حال تپش و یا بال زدن است. یا ممکن است کلا احساس متفاوتی نداشته باشید.

   

  آریتمی ها می توانند شایع و معمولا بی ضرر باشند، اما برخی از آنها می توانند مشکل ساز باشند. زمانی  که یک آریتمی ، در جریان خون به بدن شما اختلال بوجود می آورد ،  می تواند به شما آسیب برساند:

   

  مغز

  ریه ها

  قلب

  سایر اندام های حیاتی

  اگر آنها درمان نشوند، آریتمی ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.

   

  آریتمی در مقابل دیس ریتمی

  دیس ریتمی نام دیگر آریتمی است. در حالی که یک تفاوت پزشکی جزئی بین این دو وجود دارد، هر دو اغلب به جای هم برای اشاره به ضربان قلب نامنظم استفاده می شوند.

   

  انواع آریتمی

  آریتمی ها بر پایه  سه عامل نامگذاری و طبقه بندی شده اند:

   

  • نرخ، چه خیلی کند باشد چه خیلی سریع
  • منشاء آن، چه در بطن ها یا دهلیزها باشد

  منظم بودن

  قلب هایی که به درستی می تپند، تکانه های الکتریکی مسیرهای دقیقی و منظمی را در قلب دنبال می کنند. این سیگنال ها فعالیت های عضله قلب را هماهنگ می کنند تا خون به درستی به داخل و خارج قلب پمپاژ شود.

   

  هر گونه توقف در این مسیرها و یا تکانه ها موجب ضربان غیر طبیعی قلب می شود و منجر به آریتمی می شود. اینها از گره سینوسی، بطن ها (حفره های پایینی) یا دهلیزها (حفره های بالایی) می توانند شروع شوند.

   

  تقسیم بندی های  آریتمی شامل موارد زیر می تواند  باشد:

   

  • برادی کاردی، که در آن ضربان قلب بسیار کند است
  • تاکی کاردی ، که در آن ضربان قلب بسیار سریع است
  • آریتمی بطنی ،  که از بطن های قلب آغاز می شود
  • آریتمی فوق بطنی ،  که از بالای بطن ها آغاز می شود
  • ضربان قلب زودرس، که در آن قلب ضربان اضافی دارد

  برادی کاردی

  برادی کاردی هنگامی اتفاق می افتد  که ضربان قلب به کمتر از 60 ضربه در هر دقیقه کاهش پیدا کند.

   

  مواردی که موجب کندی ضربان قلب می شود شامل موارد زیر می تواند باشد:

   

  بلوک قلبی

  سندرم سینوس بیمار

  آریتمی سینوسی یکی از انواع سندرم سینوسی بیمار، گروهی از اختلالات مربوط به گره سینوسی است. این شرایط از بدو تولد می تواند وجود داشته باشد یا در نتیجه  یک بیماری دیگر مثل بیماری قلبی مادرزادی یا آپنه خواب بوجود آید.

  تاکی کاردی ها

  تاکی کاردی هنگامی افاق می افتد که ضربان قلب به بیشتر از 100 ضربه درهر دقیقه برسد.

   

  این ضربان قلب سریع می تواند بر روش پمپاژ خون توسط قلب شما تأثیر بگذارد. بطن های شما ممکن است نتوانند با مقدار لازم خون برای پمپاژ به بقیه بدن شما پر شوند.

   

  به طور معمول، اگر این وضعیت فقط چند دقیقه طول بکشد، ممکن است جدی نباشد. با این حال، اگر بیش از 30 دقیقه طول بکشد یا با درد قفسه سینه همراه باشد، ممکن است به مراقبت فوری پزشکی نیاز داشته باشید.

   

  آریتمی های بطنی

  آریتمی های بطنی از بطن ها یا از حفره های پایینی قلب آغازمی شوند.

   

  انواعی آریتمی های بطنی شامل موارد زیر می تواند  باشند:

   

  تاکی کاردی بطنی

  فیبریلاسیون بطنی

  ضربان بطن زودرس (PVC) که از ضربان های اضافی قلب هستند که از بطن ها آغاز می شوند.

  Torsades de Pointes، که یک نوع غیر معمول اما خاص از تاکی کاردی بطنی است که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

  هر دو تاکی کاردی بطنی و فیبریلاسیون بطنی ممکن است نیاز به درمان فوری داشته باشند، به خصوص اگر شما سایر بیماری های قلبی دارید.

   

  تاکی کاردی بطنی

  تاکی کاردی بطنی (VT) اکثرا در افرادی اتفاق می افتد که بیماری قلبی یا مشکلات مرتبط با  قلب داشته باشند ، مثل بیماری عروق کرونر یا حمله  قبلی، اما حتی در افرادی  که با قلب های ساختاری طبیعی دارند می تواند رخ دهد. این موجب ضربان قلب 100 ضربه در هر دقیقه و یا بیشتر با ریتمی که از اتاقک پایینی قلب منشا می گیرد، شود.

   

  VT هنگامی خطرناک است که بیشتر از چند ثانیه طول بکشد . همینطور ممکن است موجب آریتمی های بطنی جدی تر، مثل  فیبریلاسیون بطنی بشود.

   

  فیبریلاسیون بطنی

  فیبریلاسیون بطنی (VF) حاوی ضربان قلب یهویی، تند ، نا هماهنگ و آشفته در بطن است. این تکانه‌های الکتریکی نامنظم که گاهی در اثر حمله قلبی ایجاد می‌شوند، باعث می‌شوند بطن‌های قلب شما به لرزه درآیند.

   

  هنگامی شما این نوع از آریتمی دارید، بطن های شما توانایی پمپاژ خون را به بدن شما را ندارد و ضربان قلب به سرعت کاهش پیدا می کند.  این می تواند باعث ایست قلبی ناگهانی و مرگ بدون درمان فوری شود.

   

  برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT