هولتر ریتم و فشار خون

  هولتر ریتم و فشار خون|هولتر فشار خون چیست|هولترفشار|قیمت هولتر فشارخون


  هولتر ریتم و فشار خون؛مانیتور هولتر در یک قرار ملاقات برنامه ریزی شده با شما  در مطب ارائه دهنده مراقبت قرار می گیرد. مگر اینکه ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما برنامه ریزی دیگری برای شما انجام بدهد ، قبل از این قرار ملاقات نیاز هست که حمام کنید. زیرا اکثر مانیتورها را نمی توان جدا کرد و بعد از شروع  شدن نظارت باید خشک نگه داشته شوند.

   m/هولتر ریتم و فشار خون

  برای ارائه خدمات با شماره های ما تماس بگیرید

  ارائه دهنده مراقبت سنسورها (الکترودها) را بر روی قفسه سینه بیمار قرار می دهد. وظیفه این الکترودها این است که شدت ضربان قلب را تشخیص می دهند. آنها به اندازه یک دلار نقره هستند. اگر بر روی سینه‌ ی خودتان  مو دارید، نیاز هست مقداری از آنها تراشیده شود تا شما و مراقب بهداشی مطمئن شوید که الکترودها به سطح سینه می‌چسبند.

   

  سیم های متصل شده به الکترودها به دستگاه ضبط کننده مانیتور هولتر متصل می شوند. می توان گفت که اندازه دستگاه هولتر تقریباً به اندازه یک دسته کارت می باشد.

   

  در زمانی که مانیتور هولتر شما به سینه تان نصب شد و دستورالعمل های مربوط  درباره طریقه  پوشیدن آن دریافت نمودین، می توانید از دفتر ارائه دهنده خود خارج شوید و به کارهای روزمره بازگردید.

  حقایق فوری:

  ممکن است از شما خواسته شود که یک مانیتور هولتر بپوشید تا ببینید آیا ضربان قلب آهسته، سریع یا نامنظم (ناهموار) دارید یا خیر. یا، ممکن است پزشک شما از آن استفاده کند تا ببیند داروهای شما تا چه حد برای درمان این مشکلات کار می کنند. اگر پیس میکر دارید و احساس سرگیجه می کنید، ممکن است پزشک از هولتر مانیتور استفاده کند تا بفهمد که آیا ضربان ساز شما به درستی کار می کند یا خیر.

  این مانیتور هیچ خطری ندارد و پوشیدن آن دردناک نیست.

  نتایج استفاده از هولتر مانیتور به شما و پزشکتان کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا به آزمایش‌ها یا داروهای بیشتری برای قلب خود نیاز دارید یا برای بازگرداندن ریتم منظم قلب به ضربان‌ساز یا کاردیوورژن نیاز دارید.

   برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  چرا مردم از مانیتور هولتر استفاده می کنند؟

  الکتروکاردیوگرام های منظم ECG یا EKG به پزشک اجازه می دهد تا فعالیت قلب شما را در یک نقطه از زمان در طول آزمایش ECG شما بررسی کند. اما ریتم غیر طبیعی قلب و علائم قلبی ممکن است بیایند و از بین بروند. به همین دلیل است که پزشک ممکن است بخواهد ضربان قلب شما را در طول زمان در حالی که فعالیت های عادی خود را انجام می دهید ارزیابی کند. اگر ضربان قلب سریع، آهسته یا نامنظم دارید که آریتمی نامیده می شود، ممکن است از شما خواسته شود مانیتور هولتر بپوشید.

   

  پوشیدن مانیتور ممکن است به پزشک شما بگوید:

  اگر داروهای شما موثر هستند.

  چرا علائمی مانند سرگیجه، غش یا احساس تپش قلب یا تپش دارید.

  اگر قلب شما اکسیژن کافی برای رفع نیازهای خود دریافت می کند.

   

  خطرات هولتر مانیتور چیست؟

  استفاده از مانیتور هولتر هیچ خطری ندارد و باعث درد نمی شود. مانیتورهای هولتر دارای سیم هایی هستند که به دیسک های کوچک (الکترود) متصل به قفسه سینه شما متصل می شوند تا الکتروکاردیوگرام را ثبت کنند. از آنجایی که الکترودها با نوار یا چسب متصل می شوند، ممکن است باعث تحریک خفیف پوست شوند. اگر به هر نوار یا چسب حساسیت دارید، به تکنسین بگویید.

  آنچه می توانید انتظار داشته باشید

  مانیتور هولتر معمولاً برای 1 تا 2 روز برای بیماران پوشانده می شود. در این مدت، دستگاه تمام ضربان های قلب را ثبت می کند.

   

  مانیتورینگ هولتر بدون درد و غیرتهاجمی است. حسگرها (الکترودها) و سیم ها این امکان را دارد که می توان زیر لباس آنها پنهان کرد. دستگاه بر روی کمربند بسته می شود یا به بند متصل می شود.

   

  مانیتور هولتر را در نیاورید – آن را باید در تمام مدت ضبط، حتی در هنگام خواب، پوشید.

   

  آب می تواند به مانیتور هولتر آسیب برساند. در تمام مدتی که مانیتور هولتر دارید شنا نکنید، دوش نگیرید یا حمام نکنید. اگر یک مانیتور هولتر بی سیم دارید، نحوه قطع و وصل مجدد حسگرها و مانیتور به شما نشان داده می شود تا بتوانید دوش بگیرید یا حمام کنید.

   

  در حالی که از مانیتور هولتر استفاده می کنید، می توانید بیشتر فعالیت های روزانه دیگر را انجام دهید، مگر اینکه ارائه دهنده شما چیز دیگری به شما بگوید. ممکن است به شما فرمی داده شود تا فعالیت ها و علائم خود را ثبت کند. توجه کردن به این مسئله که آیا و در چه هنگامی علائم زیر را دارید نکته بسیار مهمی است:

   

  تپش، بال زدن یا رد شدن ضربان قلب

  تنگی نفس

  درد قفسه سینه

  سبکی سر

  یاداشت کنید که چه کارهایی انجام می دهید و دقیقاً در چه زمانی آنها را انجام می دهید.

   بیشتر بدانید:پرستار ICU در منزل سعادت آباد - خدمات ICU در منزل شمال تهران 

  بعد از

  پس از پایان دوره نظارت، دستگاه را به دفتر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برمی گردانید. اگر از شما خواسته شد علائمی را که هنگام استفاده از دستگاه داشتید را ثبت کنید، ارائه دهنده شما می تواند داده های مانیتور هولتر را با یادداشت های شما مقایسه کند. این کار به ارائه دهنده شما در تشخیص دادن دقیق بسیار کمک کند.

   

  نتایج

  ارائه دهنده مراقبت نتیجه های آزمایش مانیتور هولتر را بررسی و تحلیل می کند و نتیجه آنها را با شما درمیان می گذارد. اطلاعات بدست آمده حاصل از آزمایش مانیتور هولتر می‌تواند به ارائه ‌دهنده شما کمک کند که آیا شما مشکل قلبی دارید یا خیر  و آیا داروهای قلبی که مصرف می‌کنید برای شما تاثیر می گذارد یا خیر.

   

  اگر در حین استفاده از مانیتور هیچ ریتم قلب نامنظمی نداشتید، ارائه دهنده شما ممکن است یک مانیتور هولتر بی سیم یا یک ضبط کننده رویداد را توصیه کند، که هر کدام از آنها را مدت طولانی تر از مانیتور هولتر استاندارد می توان پوشید. ضبط کننده های رویداد شبه به مانیتورهای هولتر هستند و معمولاً در زمان  احساس علائم از شما درخواست می کنند تا  دکمه ای را فشار بدهید. انواع متفاوتی از ضبط کننده رویداد تولید شده اند .

  مانیتور هولتر چه شرایطی را می تواند پیدا کند؟

  مانیتور هولتر دلایل موارد زیر را می تواند  پیدا کند:

   

  • آریتمی (اختلال در ریتم قلب).
  • تپش قلب.
  • سرگیجه غیر قابل توضیح

  ارائه‌دهنده شما همچنین می‌تواند از یک مانیتور قلب برای تعیین میزان سلامت شما استفاده کند:

   

  • قلب در حال دریافت اکسیژن است.
  • داروهای قلب کار می کنند.
  • ضربان ساز در حال کار است.

   برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

  چه زمانی مانیتور هولتر مناسب نیست؟

  اگر برای علائم قلبی نیاز به درمان فوری دارید، هولتر مانیتور مناسب نخواهد بود. ارائه دهندگان مانیتور قلبی را توصیه نمی کنند اگر مراقبت های فوری را به تعویق بیندازد. ارائه دهندگان همینطور تحت  نداشتن نشانه از هولتر مانیتور جهت غربالگری معمولی استفاده نمی کنند.

   

  تفاوت بین EKG و هولتر مانیتور چیست؟

  EKG فعالیت قلب را در آن لحظه در زمان انجام دادن آزمایش اندازه گیری و بررسی می کند. اما ریتم و نشانه قلب شما در طی روز می تواند تغییرکند.

   

  ارائه دهنده شما ممکن است بخواهد ببیند ضربان قلب شما در طول روز با انجام فعالیت های منظم خود چگونه تغییر می کند. مانیتور قلب تصویر کامل تری از ریتم قلب به ارائه دهنده شما می دهد.

   

  تفاوت بین هولتر و نظارت بر رویداد چیست؟

  مانیتور هولتر قلب شما را به طور مداوم به مدت 24 یا 48 ساعت ضبط می کند. مانیتور رویداد پیوسته نیست. فقط زمانی که علائم را احساس می کنید فعالیت قلب شما را ثبت می کند و مانیتور را فعال می کند.

  علائم و نشانه های فشار خون بالا چیست؟

  فشار خون بالا در بیشتر موارد هیچگونه علایم و یا علامت هشدار دهنده ای ندارد و اکثر افراد از داشتن فشار خون آگاه نیستند . و اندازه گیری کردن فشار خون تنها روش برای تشخیص  فشار خون بالا می باشد.

   

  چه چیزی موجب به فشار خون بالا در افراد میشود؟

  فشار خون بالا معمولاً با گذشت زمان در افراد به وجود می آید. این می تواند به دلیل انتخاب شیوه زندگی ناسالم، مانند عدم فعالیت بدنی کافی و منظم اتفاق بیفتد. بعضی شرط های  سلامتی مثل دیابت و چاقی هم می توانند خطر مبتلا شدن به فشار خون بالا را زیاد کنند . و فشار خون بالا در دوران بارداری هم ممکن است برای بعضی از بانوان باردار اتفاق بیفتد.

  فشار خون بالا چه مشکلاتی را در افراد به وجود می آورد ؟

  فشار خون بالا از راه های متفاوتی به سلامتی افراد می تواند آسیب برساند. می تواند به اندام های مهمی مانند قلب، مغز، کلیه ها و چشم ها آسیب جدی وارد کند.

   

   در اینجا خبر خوب این است که در تعداد زیادی از مورد ها،  افراد می‌توانید فشار خون خود را کنترل کنید تا خطر ابتلا  شدن به مشکلات جدی تری در رابطه با سلامتی  را کاهش دهید.

   

  سکته قلبی و بیماری قلبی

  فشار خون بالا به شریان‌های قلبی میتواند آسیب بزند، چون موجب کاهش کشش آن‌ها می‌شود، که جریان خون و اکسیژن را به قلب کاهش می‌دهد و موجب بیماری قلبی می‌شود. علاوه بر افزایش فشار خون، در مقابل کاهش جریان خون به قلب می تواند موجب شود:

   

  درد در قفسه سینه که آنژین هم می نامند.

  حمله قلبی چه زمانی رخ می دهد حمله قلبی، زمانی رخ می دهد که مسیرجریان خون به قلب گرفته شده باشد وقتی که اکسیژن نباشد و عضله قلب بدون اکسیژن کافی شروع به مردن می‌کند. هرچه جریان خون بیشتر مسدود شود، آسیب به قلب نیز بیشتر می شود.

  نارسایی قلبی، وضعیتی که به این معنی است که قلب شما نمی تواند خون و اکسیژن کافی را به سایر اندام های شما پمپ کند.

   

  سکته مغزی و مشکلات مغزی

  فشار خون بالا می تواند باعث ترکیدن یا مسدود شدن شریان هایی شود که خون و اکسیژن را به مغز می رسانند و باعث سکته می شود. سلول های مغز در طول سکته مغزی می میرند زیرا اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. سکته مغزی می تواند باعث ناتوانی های جدی در گفتار، حرکت و سایر فعالیت های اساسی شود. سکته مغزی نیز می تواند شما را بکشد.

  برای انجام هولتر ریتم و فشار خون در منزل با کادری حرفه ای و با تجربه میتوانید از مدد جو یار کمک بگیرید کافیست با شماره ما تماس بگیرید

   


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT