خدمات پرستاری در منزل

  خدمات پرستاری در منزل|قیمت خدمات پرستاری در منزل تهران|خدمات پرستاری


  خدمات پرستاری در منزل؛

  چرا مراقبت های بهداشتی در منزل؟

  بهداشت خانه ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی به افراد و خانواده هایشان در محیطی است که در آن زندگی می کنند. خدمات خانگی ممکن است شامل مراقبت از بیمار، درمان و مراقبت شخصی و همچنین مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه باشد. این امکان برای فردی که با بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی در منزل به زندگی خود ادامه می دهد، همچنان در محیطی که زندگی می کند بدون به خطر انداختن کیفیت زندگی خود باقی می ماند و نگرانی سربار بودن بر دوش عزیزانش خواهد بود. کاهش یابد.

  مطالعات نشان می دهد که ممکن است به دلیل بستری شدن طولانی مدت در مراکز درمانی، اختلالات اجتماعی و روانی در افراد ایجاد شود. بسیار مهم است که درمان افراد مبتلا به بیماری های مزمن در جایی که راحت ترین احساس را دارند، یعنی در خانه ادامه یابد. باید به خاطر داشت که برای بسیاری از ما، تنها جایی که می خواهیم در زمانی که حالمان خوب نیست باشیم، خانه مان است.

  برخی از نارسایی‌هایی که ممکن است با افزایش سن رخ دهد، ممکن است باعث شود افراد تحت نظر دائمی باشند یا خدمات بهداشتی خاصی را به طور منظم دریافت کنند. در این صورت، دریافت خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز فرد در منزل، هم خانواده را در این مواقع سخت کنار هم نگه می دارد و هم حفظ حریم خصوصی فرد را ممکن می سازد.

  امروزه با افزایش شیوع بیماری ها، مراقبت های بهداشتی در منزل به یک ضرورت برای افراد در هر سنی تبدیل شده است. با توسعه فناوری، بسیاری از دستگاه‌های مورد استفاده در حوزه سلامت قابل حمل شده‌اند و فرصت‌های ارتباطی افزایش یافته است، کار تیمی و مدیریت اطلاعات را تسهیل می‌کند و در عین حال رواج خدمات بهداشتی خانگی را افزایش می‌دهد و آن را برای توده‌های وسیع‌تر ترجیح می‌دهد.

   

  H/خدمات پرستاری در منزل

  برای ارائه خدمات در منزل با شماره های ما تماس بگیرید

  خدمات بهداشتی خانگی برای بیماران نورولوژی

  عصب شناسی به بررسی ویژگی های آناتومیکی و فیزیولوژیکی سیستم عصبی و اختلالات و بیماری های بالینی آن می پردازد که به دلایل مختلف رخ می دهد. پیشرفت‌ها و نوآوری‌های علمی امروزی بسیاری از بخش‌های فرعی عصب‌شناسی را آشکار کرده‌اند. بیماری های عروق مغزی، بیماری های عضلانی، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری های مشابه، بیماری پارکینسون، آلزایمر و بیماری های مشابه زوال عقل و تومورها و التهابات مغز و نخاع از جمله آنها هستند.

  بیماری های عصبی می توانند قسمت های متفاوتی از سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار دهند. مشکلات سیستم حرکتی را می توان مشاهده کرد، هنگامی که برخی از قسمت های مغز را تحت تاثیر قرار می دهد، باعث فراموشی می شود و زمانی که بر عضلات تاثیر می گذارد، باعث خستگی و انقباضات سریع می شود.

  شاخص های بدتر شدن عملکردهای عصبی ناشی از بیماری باید کاملا به دقت ارزیابی شوند. برخی از افراد می توانند پس از یک برنامه بهبودی کوتاه مدت بهبود یابند، در حالی که برخی دیگر بدون نیاز به توانبخشی با پیگیری سرپایی بهبود می یابند. برای برخی از افراد، تداوم مراقبت مورد نیاز است و باید یک برنامه مراقبتی ایجاد شود تا اثرات منفی بر انجام فعالیت های روزمره زندگی مانند بلند شدن از رختخواب، مراقبت از خود و غذا خوردن به حداقل برسد. برای این افراد، برنامه ریزی خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل توسط کارکنان حرفه ای بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه، بروز آلزایمر و بیماری‌های زوال عقل مشابه به 5 درصد در افراد بالای 65 سال افزایش یافته است و این تغییر جمعیتی این سوال را توضیح می‌دهد که چرا خدمات بهداشتی خانگی تا این حدودی مورد نیاز است.

   

  خدمات مراقبت در منزل برای بیماران آلزایمر

  در اوایل دهه 1900، دانشمند آلمانی Dr. بیماری آلزایمر، که توسط آلوئیس آلزایمر تشخیص داده شده و نام آن از آن گرفته شده است، یک بیماری عصبی است که باعث پسرفت در بسیاری از عملکردهای مغز می شود. علائم بیماری آلزایمر ممکن است باعث ناتوانی بیمار در مراقبت از خود در آینده شود، مانند ناتوانی در ابراز وجود، ناتوانی در انجام فعالیت های روزانه، بدتر شدن روابط با محیط، زوال قدرت استدلال محاسباتی و... ادراک در مرحله نهایی بیماری، فرد ممکن است وابسته شود و نتواند نیازهای روزانه خود را به طور مستقل برآورده کند.

   

  بیماری آلزایمر که شایع‌ترین علت زوال عقل است و عموماً به نام زوال عقل شناخته می‌شود، یک بیماری آهسته پیشرونده است و کیفیت زندگی فرد را می‌توان برای مدت طولانی پس از تشخیص حفظ کرد. درک صحیح بیماری توسط بستگان بیمار اولین شرط کمک به بیمار است که در این زمینه کمک گرفتن از کادر بهداشتی مربوطه به حفظ کیفیت زندگی کمک می کند.

   

  یک مطالعه انجام شده در ایالات متحده نشان می دهد که بیمار مبتلا به آلزایمر به طور متوسط ​​به 8 سال مراقبت نیاز دارد. اکثراً بستگان بیمار کار مراقبت را بر عهده می گیرند و برای ارائه این مراقبت ساعات کاری خود را کاهش می دهند یا برای ارائه مراقبت مجبور به ترک شغل می شوند. ارائه مراقبت های طولانی مدت به یک بیمار آلزایمر آسان نیست و بسیاری از اعضای خانواده پس از مدت زمان مشخصی دچار فرسودگی می شوند یا در مواجهه با نیازهای بهداشتی متغیر خویشاوند خود احساس ناکافی می کنند. بنابراین خانواده ها برای مراقبت نیاز به حمایت حرفه ای دارند.

   

  مزایای خدمات مراقبت در منزل

  پرستار شبانه روزی در منزل بر اساس اصل رسیدن به خدمات بهداشتی و مراقبتی مورد نیاز فرد بدون ترک خانواده و محیط اجتماعی است. خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل آسایش افراد را افزایش می دهد زیرا به طور ویژه برای نیازها و ترجیحات طراحی شده اند.

   

  برای درخواست خدمات پرستاری در منزل می توانید از مددجویار کمک بگیرید

  معایب خدمات مراقبت در منزل

  مراقبت در منزل مزایا و معایبی دارد. اول از همه، ارائه خدمات در منزل یک سازمان جامع است که نیاز به یک فرآیند آماده سازی دقیق و یک مکانیسم کنترل جدی دارد. در صورت عدم برنامه ریزی و هماهنگی مناسب، بیمار، بستگان و پرسنل خدماتی ممکن است دچار مشکل شوند.

  به همین ترتیب، خانواده‌هایی که می‌خواهند خدمات بهداشتی در منزل دریافت کنند، باید پیش‌بینی کنند که در مواقع اضطراری، نمی‌توانند به سرعت و همه‌جانبه مانند یک موسسه درمانی در محیط خانه مداخله کنند و باید بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

  در نهایت، مهم است که پرسنلی که در منزل خدمت خواهند کرد، طی یک فرآیند ارزیابی جامع انتخاب و تنها پس از دریافت آموزش های لازم به خانه منصوب شوند. اینکه کارکنان فقط به خدمت در بیمارستان عادت دارند و در محیط خانه آموزش و جهت گیری ندیده اند می تواند بهره وری آنها را در محیط خانه کاهش دهد و از ارتباط موثر با بیمار و خانواده جلوگیری کند.

   بیشتربدانید: داپلر عروق - کاتتر پلور - سونوگرافی تیروئید و نسج گردن

  مزایای شرکت های خصوصی مراقبت از خانه چیست؟

  امروزه کسانی که مایل به دریافت خدمات بهداشتی در منزل هستند می توانند از واحدهای بهداشتی در منزل وزارت بهداشت، اداره خدمات بهداشتی و درمانی در منزل شهرداری، واحدهای مراقبت در منزل بیمارستان های خصوصی و یا شرکت های خصوصی مراقبت در منزل خدمات دریافت کنند. ترجیحات آنها

  خدمات ارائه شده توسط واحدهای بهداشتی خانگی وابسته به وزارت بهداشت شامل معاینه پزشک، ویزیت پرستار، ویزیت فیزیوپتریست، معاینه، آنالیز، درمان، مراقبت های پزشکی، خدمات پیگیری و توانبخشی است. از سوی دیگر، شرکت های خصوصی مراقبت در منزل، علاوه بر این خدمات، وظیفه پرستار یا مراقب را به صورت 12 ساعته یا 24 ساعته ارائه می دهند. اگر نیازهای بستگان شما شامل مشاهده در طول روز و پشتیبانی های مختلف در طول روز است، می توانید از شرکت های خصوصی مراقبت در منزل بهره مند شوید.

   

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی پزشکی، مراقبت در منزل برای بسیاری از شرایط از جمله مراقبت های ویژه در دسترس است. مشاهده شده است که بیمارانی که زودتر از موعد از مراکز درمانی ترخیص می شوند و با دریافت خدمات مراقبت در منزل روند توانبخشی خود را در منزل ادامه می دهند، نسبت به بیمارانی که برای مدت طولانی در موسسات درمانی می مانند، بهبود سریع تری در وضعیت سلامت عمومی جسمی و روانی خود دارند. و میزان مراجعه مجدد به موسسه درمانی در مقایسه با این گروه کمتر است.

   

  شناخت بیماری آلزایمر

  بیماری آلزایمر با علائم پیشرونده خود باعث تغییراتی در عادات غذایی فرد می شود. ممکن است فرد به دلایل مختلف اشتهای خود را از دست بدهد یا پرخوری کند. در چنین مواردی، افرادی که از بستگان خود مراقبت می کنند، باید مشاهداتی داشته باشند و با بررسی دلایل رفتار آنها، با پزشک خود مشورت کنند. به عنوان مثال، افسردگی یک فرد ممکن است علاقه او را به غذا کاهش دهد یا اگر فرد به اندازه کافی در طول روز حرکت نکند، احساس گرسنگی نکند، همینطور این واقعیت که فرد در طول روز چه خورده را به خاطر نمی آورد، ممکن است باعث شود که او در طول روز حرکت کند. خوردن یک وعده غذایی به طور مکرر تشویق او به خوردن غذا بسیار مهم است. برای این کار می توان از برخی محصولات برای سهولت در غذا خوردن استفاده کرد، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید محصولاتی مانند فنجان، لیوان، بشقاب، قاشق و سینی مخصوص بیماران آلزایمری طراحی شده است.

  لیست زیر شامل پیشنهاداتی است که برای افرادی که برای بستگان مبتلا به آلزایمر خود در خانه غذا تهیه می کنند، تهیه کرده ایم:

   

  توصیه های تغذیه ای:

  از مصرف زیاد غذاهای چرب، شیرین و نمک زیاد خودداری کنید.

  می توانید غذاهای مایع مانند سوپ، آب میوه، عیار، شیر، کمپوت، آهک یا غذاهای نیمه مایع مانند پوره و پودینگ را انتخاب کنید.

  سبزیجات و میوه های تازه یا خشک شده باید در برش های کوچک در میان وعده ها ارائه شوند.

  برای جلوگیری از یبوست روی غذاهای غنی از فیبر تمرکز کنید.

  با این بیماری، افراد ممکن است بیشتر به غذاهای تند یا شیرین روی بیاورند. برای این کار می توان کمی ادویه یا شکر به غذا اضافه کرد و یا غذا را با سس های شیرین یا تند سرو کرد.

  با توجه به گرایش بیماران به دسر می توان به هر منو دسر اضافه کرد، مخصوصاً پودینگ را می توان ترجیح داد زیرا خوردن آن آسان است.

   

  پیشنهادات ارائه:

  غذا باید با وسایل و ظروف نشکن مانند بشقاب و ظروف پلاستیکی سرو شود.

  روی میز رومیزی های ضد لغزش یا رومیزی پلاستیکی قرار دهید و به جای بشقاب از کاسه استفاده کنید. انتخاب بشقاب ها به رنگ تیره به شما این امکان را می دهد که آنها را بهتر ببینید.

  استفاده از نی یا فنجان درب دار به جای نوشیدن از لیوان و خوردن در بشقاب های عمیق به جای بشقاب های صاف برای خویشاوندان شما آسان تر خواهد بود.

  اگر فرد مورد علاقه شما در استفاده از کارد و چنگال مشکل دارد، می توانید غذاها را با قاشق یا با دست تهیه کنید.

  غذا نباید خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد

  غذاهایی که جویدن و قورت دادن آنها آسان است باید ارائه شود، مثلاً غذاهایی مانند مرغ و گوشت به صورت تکه تکه ارائه شود.

  غذاهای رنگارنگ (مثلا سالاد میوه) جالب خواهد بود و احساس غذا خوردن را افزایش می دهد.

  ارائه مکرر نوع غذایی که باید در وعده های غذایی کوچک میل کنید، می تواند راه حلی برای مشکل اشتهای بستگان شما باشد.

   بیشتربدانید: سونو کلیه و مجاری - سونو سه ماهه اول بارداری - سونو سه ماهه دوم بارداری 

  نمونه غذا:

  انواع نان و نان تست به قطعات کوچک خرد شده، کراکر پنیر، بیسکویت

  تکه های همبرگر، کوفته یا استیک

  تخم مرغ هایی که خوب آب پز شده و تکه تکه شده اند

  میوه ها و سبزیجات خرد شده (سیب زمینی آب پز، گل کلم، تکه های کلم بروکلی، برش های خیار، میوه های خشک)

  ظرف کره، مربا یا مارمالاد

  میوه تازه یا سالاد میوه

  ماست میوه ای

  پودینگ میوه یا پای

  ساندویچ هایی که با گوجه گیلاسی و برش های خیار سرو می شوند

  سوپ را با تکه های نان در آن برش داده و در فنجان می ریزیم

  سالاد

  تکه های سینه مرغ آب پز، سیب زمینی پخته، کلم بروکلی و هویج

  گلوله های ماهی، گوشت ماهی بدون استخوان و رنده شده، چیپس سیب زمینی

  کیش خلال شده، سیب زمینی آب پز، لوبیا سبز و هویج یا سالاد

   

  برای درخواست خدمات پرستاری در منزل می توانید از مددجویار کمک بگیرید

  ارتباط با بیمار آلزایمر

  آلزایمر روز به روز جامعه ما را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد و ما اغلب از دوستان و نزدیکان خود می شنویم که آنها به این بیماری مبتلا هستند که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد. پس افرادی که آلزایمر در آنها تشخیص داده شده است چه باید بکنند؟ توصیه ما در درجه اول این است که سعی کنید بیماری را بهتر بشناسید، با مشورت با پزشکان یا انجام تحقیقات در اینترنت می توان به اطلاعات بسیار جامعی دست یافت و همچنین اطلاعات مفیدی در بخش مراقبت از آلزایمر در وب سایت ما وجود دارد. اطلاعات در مورد این بیماری درک اثرات بیماری بر خویشاوندان را برای شما آسان تر می کند. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین اثرات این بیماری این است که ارتباط با عزیزتان را پیچیده تر می کند. در زیر قوانین مهمی را که افرادی که از بستگان مبتلا به آلزایمر خود مراقبت می کنند و از آنها مراقبت می کنند در هنگام برقراری ارتباط با بیمار ذکر کرده ایم:

  1. به سادگی ارتباط برقرار کنید، اطلاعات زیادی را به یکباره در اختیار دیگران قرار ندهید. با جملات کوتاه و هم ساده صحبت کنید.
  2. با گوش دادن دقیق به صحبت های بیمار، برای برقراری ارتباط باز باشید.
  3. تماس چشمی مداوم برقرار کنید و از زبان بدن مثبت استفاده کنید.
  4. مطمئن باشید و در صورت لزوم از طنز استفاده کنید.
  5. اگر بیمار نمی تواند وقایع روزمره را به خاطر بیاورد، سعی کنید در مورد خاطرات گذشته صحبت کنید.
  6. در صورت نیاز به انتخاب، سوال را به گونه ای مطرح کنید که بیمار بتواند پاسخ مثبت یا خیر دهد.
  7. به بیمار نشان دهید که با انجام آن چه کاری باید انجام دهد. سعی نکنید چیزهای جدید یاد دهید.
  8. با بیمار مانند یک بزرگسال رفتار کنید نه یک کودک.
  9. نسبت به بیمار مشوق، مراقبت و محبت کنید.
  10. به برقراری ارتباط ادامه دهید حتی اگر پاسخی وجود نداشته باشد.

   

  فعالیت های ذهنی برای بیماران آلزایمر

  فرآیندهای ذهنی منطقه بیشترین پسرفت در بیماری آلزایمر است. فرآیندهای شناختی فرد مانند تفکر، یادگیری، دانستن و قضاوت دچار اختلال می شود. برای کاهش سرعت پیشرفت این زوال‌ها می‌توانید فعالیت‌های مختلفی انجام دهید، اما برای اینکه فعالیت‌ها مثمر ثمر واقع شوند، باید به ویژگی‌های فرهنگی و تربیتی فرد توجه شود. شما می توانید بیشتر مواد مورد استفاده در فعالیت های زیر را از فروشگاه اسباب بازی تهیه کنید یا می توانید از تصاویر بریده شده از مجلات و روزنامه های مختلف استفاده کنید.

   

  شناخت مفاهیم

  برای چه کسانی: مرحله متوسط ​​و پیشرفته

   بیشتربدانید: سونو پلور - سونو سه ماهه سوم بارداری - سونوگرافی پستان و اگزیلاری

  مواد استفاده شده:

  کارت هایی با تصاویر مشاغل، وسایل نقلیه، حیوانات، اعداد، اشیاء، مخالفان، سبزیجات، میوه ها و لباس

   

  کاربرد:

  با بیمار آلزایمری روبروی هم بنشینید. کارت ها به نوبت به شخص نشان داده می شود. مطابق تصویر کارت با فرد تماس گرفته می شود. تصویر تصویر روی کارت چیست، چه کاری انجام می دهد، کجا استفاده می شود و غیره. فعالیت با پرسش و راهنمایی ادامه دارد.

   

  تطبیق جوراب

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  15-20 جفت جوراب برای بیمار مرحله اولیه، 10-15 جفت برای بیمار مرحله میانی

   

  کاربرد:

  جوراب های مخلوط روی میز قرار می گیرند. از بیمار آلزایمری خواسته می شود تا جوراب ها را با هم ست کند. در طول تطبیق، ویژگی های جوراب هایی که او می خواهد پیدا کند یادآوری می شود. رضایت مثبت زمانی داده می شود که او همسر مناسب را پیدا کند. اگر با همسر اشتباهی جفت شود، به یافتن همسر مناسب کمک می شود. ویژگی های جوراب مورد نظر او گفته می شود. جفت جوراب با علامت دست و چشم نشان داده نمی شود. در حین فعالیت، جوراب ها مردانه، زنانه یا بچه گانه هستند، جوراب ها برای چیست و چرا جوراب پوشیده می شوند و غیره. سوالات پرسیده می شود.

   

  کدام شی چه کاری انجام می دهد؟

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  اشیایی که فرد در زندگی روزمره از آنها استفاده می کند و می تواند به خاطر بسپارد (قلم، دفترچه یادداشت، ساعت، توپ، جوراب، تلفن، قاشق، چنگال، لیوان، کوزه، پیچ گوشتی و ...). این فعالیت با 15-20 شی برای بیمار مرحله اولیه و 10-15 شی برای بیمار مرحله میانی سازماندهی می شود.

   

  کاربرد:

  از بیمار آلزایمری خواسته می شود که یک شی را بردارد و روی آن شی تمرکز کند. نام شی چیست، شکل آن چیست، از چه چیزی ساخته شده است، برای چه استفاده می شود، استفاده از آن در زندگی روزمره، از کجا می توان آن را خریداری کرد و غیره. مشارکت فعال با سوالات تضمین می شود. در پایان فعالیت، به عنوان مثال، پس از صحبت در مورد کوزه و لیوان، آب میوه در کوزه پر می شود و برای فرد سرو می شود. اشیایی که روی میز برای بیمار مرحله میانی قرار می گیرند باید رنگ های ساده تر، واضح تر و چشمگیرتر داشته باشند.

   

  میوه و سبزیجات فصل

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  پازل متشکل از میوه ها و سبزیجات و سبزیجات و میوه ها (تره، اسفناج، هویج، نارنگی، گیلاس، هندوانه، خربزه و غیره) برای بیمار آلزایمری برای درک بصری سبزیجات.

   

  کاربرد:

  یک پازل متشکل از میوه ها و سبزیجات روی میز قرار داده شده است. در این پازل از بیمار آلزایمری خواسته می شود تا شباهت های موجود در سبزیجات و میوه ها را بیابد و کمبودها را تکمیل کند. فرد در صورت امکان نباید به دنبال کمک باشد و باید به فکر تشویق شود. میوه ها و سبزیجات فصلی نیز در این فعالیت موجود است. فرد مجاز به گرفتن، معاینه و لمس میوه ها و سبزیجات است. در حین بررسی میوه ها و سبزیجات فصلی، سعی می شود در تمام مدت فعالیت با بیماران آلزایمری ارتباط برقرار شود، بدون اینکه خیلی از موضوع فاصله بگیرد. نام سبزی ها و میوه ها، فواید آنها، کدام سبزی از کدام غذا درست می شود، این سبزی ها در چه فصولی می رویند، کجا می رویند و... موضوعات مورد بحث قرار می گیرد. در پایان فعالیت میوه به فرد تقدیم می شود.

   

  بازی ساعت

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   بیشتربدانید: سرم تراپی در منزل - سرم تراپی در شمال تهران - خدمات بیمارستان در تهران

  مواد استفاده شده:

  کارت های رویداد با عناصر بصری مناسب برای ساعت و ساعت. به عنوان مثال، یک شکل ساعت که 09:00 صبح را نشان می دهد و تصویر فردی که از رختخواب بیرون می آید. تصاویری که کل روز را مانند این نشان می دهد.

   

  کاربرد:

  با بیمار آلزایمری روبروی هم بنشینید. یک ساعت دیواری روی میز قرار داده شده است. سپس ساعت روی زمان های مختلف تنظیم می شود. "09:00" چه زمانی از روز را وارد برای ما می کند؟ سوالات متناسب با زمان همانند (صبح، ناهار، عصر) در این وقت ها چه باید کرد پرسیده می شود و انتظار پاسخ می رود. در مواردی که بیمار آلزایمری نمی تواند پاسخ دهد، به او کمک می شود و سپس انتظار می رود که دوباره توضیح دهد.

   

  سفارش رویدادها

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  کارت های تصویری با بخش های آغاز، توسعه و نتیجه گیری رویدادها. اینها می توانند هر کارت رویدادی باشند. به عنوان مثال، چیدن کارت ها به ترتیب رویدادها (از رختخواب بلند می شود، صبحانه می خورد، مسواک می زند و غیره)

   

  کاربرد:

  اولین کارتی که موقعیت های مختلف را به تصویر می کشد به بیمار آلزایمر نشان داده می شود و با هم معاینه می شوند و در مورد عکس نظر می دهند. سپس از بیمار آلزایمر خواسته می شود تا پیش بینی کند که پس از این رویداد چه اتفاقی می افتد. سپس کارت های دیگر مرتب می شوند و از آنها خواسته می شود رویدادی را که فرد حدس زده است پیدا کند و آنها را در کنار کارت اول قرار دهد.

   

  کارت های حافظه

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  کارت های بازی را به صورت جفت روی تصویر قرار دهید. مثلا عکس ماشین یا عکس سیب. از هر کارت باید دو عدد باشد.

   

  کاربرد:

  10 جفت کارت در مرحله اولیه بیمار و 5 جفت کارت در مرحله میانی روی میز قرار می گیرد. کارت ها قاطی می شوند. به بیمار آلزایمر کارتی نشان داده می شود و از او خواسته می شود جفتش را پیدا کند. تصویر چیست، چه کاری انجام می دهد، کجا استفاده می شود و غیره. سوالات و مسیرها و شی، وسایل نقلیه و غیره که روی کارت نشان داده شده است. ارتباط با بیمار آلزایمر فراهم شده است. رضایت مثبت به هر شخص مستقیم داده می شود.

   

  حیوانات و دانش آموزان

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   

  مواد استفاده شده:

  کارت هایی با حیوانات و فرزندان آنها

   

  برای درخواست خدمات پرستاری در منزل می توانید از مددجویار کمک بگیرید

  کاربرد:

  با یک بیمار آلزایمر دور یک میز گرد بنشینید. کارت هایی با تصاویر حیوانات و کارت هایی با تصاویر این توله های حیوانات روی میز قرار داده شده است. از بیمار آلزایمری خواسته می شود حیوانی را انتخاب کند. در حین صحبت در مورد این حیوان از او خواسته می شود توله اش را پیدا کند. در طول فعالیت، گفتگو با همسان شدن حیوانات و توله هایشان ادامه می یابد.

   

  حیوانات و مکان آنها

  برای چه کسی: مرحله اولیه و میانی

   بیشتربدانید:نوار قلب در منزل - نوار قلب در تهران - هولتر ریتم و فشار خون در منزل

  مواد استفاده شده:

  تصاویر حیوانات با تصاویری که محل زندگی حیوانات را نشان می دهد

   

  کاربرد:

  دور یک میز با یک بیمار آلزایمر نشسته است. یک تصویر بزرگ روی میز قرار داده شده است که محل زندگی حیوانات را نشان می دهد. سپس مجسمه های حیوانات را به صورت ترکیبی جلو می برند. از بیمار آلزایمری خواسته می شود که حیوان مناسب را انتخاب کرده و روی عکس مقابلش قرار دهد.


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT