سونوشکم و لگن

  سونوشکم و لگن|فیلم سونوگرافی شکم و لگن|فیلم سونوگرافی شکم و لگن


  سونوشکم و لگن؛ تصویربرداری سونوگرافی لگن چیست؟

  سونوگرافی بی خطر و بدون درد است و از امواج صوتی برای تصویربرداری از داخل بدن استفاده می کند. تصویربرداری اولتراسوند که اسکن اولتراسوند یا سونوگرافی نیز نامیده می شود، با استفاده از یک مبدل کوچک (پروب) و ژل اولتراسوند که مستقیماً روی پوست قرار می گیرد، انجام می شود. امواج صوتی با فرکانس بالا از پروب به داخل ژل به بدن منتقل می شود. مبدل صداهای برگشتی را جمع آوری می کند و یک کامپیوتر از این امواج صوتی برای ایجاد تصویر استفاده می کند. در معاینات سونوگرافی از اشعه استفاده نمی شود، بنابراین بیمار در معرض اشعه قرار نمی گیرد. از آنجایی که تصاویر اولتراسوند در زمان واقعی گرفته می شوند، می توانند ساختار و حرکت اندام های داخلی بدن و جریان خون در رگ های خونی را نشان دهند.

  تصویربرداری اولتراسوند یک آزمایش پزشکی کاملا غیر تهاجمی است که به پزشکان در تشخیص و نیز درمان شرایط پزشکی کمک می کند.

   M/سونوشکم و لگن

  برای ارائه خدمات با شماره های ما تماس بگیرید

  سه نوع سونوگرافی لگن وجود دارد:

  • شکمی (ترانس شکمی)
  • واژینال (ترانس واژینال) برای زنان
  • رکتال (ترانس رکتال) برای مردان
  • معاینه سونوگرافی داپلر ممکن است بخشی از معاینه سونوگرافی لگن باشد.

  در سونوگرافی داپلر (روش سونوگرافی خاص به نام سونوگرافی داپلر رنگی که امکان ارزیابی جریان خون را فراهم می‌کند)، پزشک ممکن است دست‌ها، پاها، گردن و/یا مغز (در نوزادان و کودکان) یا اندام‌های مختلف داخل شکمی مانند کبد را معاینه کند. ، طحال، کلیه ها، شریان ها و می تواند جریان خون را از طریق وریدها ارزیابی کند.

   

     برای انجام سونوشکم و لگن میتوانید از مددجویار کمک بگیرید کافیست با ما تماس بگیرید

  کاربردهای رایج سونوگرافی لگن چیست؟

  در زنان، سونوگرافی لگن اغلب برای ارزیابی رحم، دهانه رحم، تخمدان ها (تخمدان ها) و لوله های فالوپ انجام می شود:

  از معاینات سونوگرافی لگن نیز برای نظارت بر سلامت و رشد جنین یا جنین در دوران بارداری استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه سونوگرافی زنان و زایمان مراجعه کنید.

  معاینه سونوگرافی می تواند به تشخیص علائمی که زنان تجربه می کنند کمک کند:

  • درد لگن (درد زیر شکم)
  • خونریزی غیر طبیعی واژینال
  • سایر مشکلات قاعدگی
  • توده های قابل لمس مثل کیست تخمدان و فیبروم رحم
  • سرطان های تخمدان یا رحم

  سونوگرافی ترانس واژینال معمولا برای مشاهده اندومتر (قسمت داخلی رحم) و تخمدان ها انجام می شود. سونوگرافی ترانس واژینال همچنین میومتر (دیواره های عضلانی رحم) را ارزیابی می کند.

  این معاینات معمولاً برای تشخیص موارد زیر انجام می شود:

  • ناهنجاری های رحم
  • چسبندگی های رحم
  • پولیپ آندومتر
  • فیبروم ها
  • سرطان، به ویژه در بیماران مبتلا به خونریزی غیر طبیعی رحم

   

  در مردان از سونوگرافی لگن برای ارزیابی موارد زیر استفاده می شود:

  • مثانه
  • وزیکول های منی
  • پروستات

  سونوگرافی ترانس رکتال یک مطالعه تخصصی است که معمولا برای ارزیابی دقیق غده پروستات با قرار دادن یک مبدل سونوگرافی ویژه در رکتوم انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه سونوگرافی پروستات مراجعه کنید.

   

  در مردان و زنان، معاینه سونوگرافی لگن می تواند به شناسایی موارد زیر کمک کند:

  • سنگ کلیه
  • تومورهای مثانه
  • سایر اختلالات مثانه

   

  سونوگرافی لگن در کودکان می تواند به ارزیابی موارد زیر کمک کند:

  • توده های لگنی
  • درد لگن
  • ناهنجاری های نامشخص دستگاه تناسلی و اندام های لگنی
  • بلوغ زودرس یا دیررس در دختران

   

  سونوگرافی داپلر می تواند به پزشک کمک کند تا برخی شرایط را ببیند و ارزیابی کند:

  • آترواسکلروز
  • باریک شدن رگ های خونی
  • تومورها و ناهنجاری های مادرزادی عروقی
  • کاهش ویا همچنین عدم وجود جریان خون به اندام های مختلف
  • جریان خون بیشتر از حد طبیعی به نواحی مختلف گاهی اوقات در عفونت ها دیده می شود

   

     برای انجام سونوشکم و لگن میتوانید از مددجویار کمک بگیرید کافیست با ما تماس بگیرید

  چگونه باید تهیه کنم؟

  برای معاینه ی اولتراسوند بهتر است تا لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است لازم باشد تمام لباس ها و جواهرات را از ناحیه مورد بررسی بردارید.

  معاینات اولتراسوند به حرکت بسیار حساس است و کودک فعال در حال حرکت یا گریه ممکن است دوره معاینه را طولانی کند. اغلب مفید است که قبل از معاینه روش را برای کودک توضیح دهید تا معاینه به آرامی انجام شود. آوردن کتاب، اسباب بازی های کوچک، موسیقی یا بازی می تواند به منحرف کردن حواس کودک و گذراندن سریع زمان کمک کند.

  سونوگرافی لگن

  سونوگرافی لگن نوعی سونوگرافی است که برای ارزیابی اندام ها، تعیین مشکلات و درمان استفاده می شود. روش های سونوگرافی شکم شامل سونوگرافی لگن است.

  در این نوع سونوگرافی مثانه و پروستات در مردان و مثانه، رحم و تخمدان در زنان مشاهده می شود. از آنجایی که یکی از فرآیندهای بسیار ساده است، بحث وارد شدن به حالت استرس یا پریشانی وجود ندارد.

  در طول سونوگرافی وضعیت گرسنگی بیمار مهم نیست. سونوگرافی در بیماران با معده پر نیز انجام می شود. در طول عمل، بیمار باید با ادرار منقبض شود. برای تجسم واضح‌تر اندام‌ها، داشتن ادرار احتقانی مهم است.

  سونوگرافی باید بدون فشرده سازی بیش از حد انجام شود. در صورت فشرده سازی بیش از حد، به درستی نمایش داده نمی شود. سونوگرافی لگن نوعی سونوگرافی است که در صورت نیاز به توالت، دقیق ترین نتیجه را می دهد. پزشکان متخصص ما که اهمیت نتایج دقیق برای تشخیص را می دانند، آگاهانه در حال خدمت رسانی به شما بیماران خود در مرکز اورژانس باز فولیا هستند.

   

  حتما باید قبل از اینکه دیر شود برای معاینه سونوگرافی خود از مرکز ما وقت بگیرید و برای دریافت بهترین کیفیت خدمات به مرکز ما مراجعه کنید.

   

    بیشتر بدانید:سونداژ معده چگونه است؟ -سونداژ معده در تهران

  سونوگرافی لگن چیست؟

  بیماری هایی مانند بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار و ناتوانی در دفع ادرار از شایع ترین بیماری هایی هستند که هم برای زنان و هم برای مردان اتفاق می افتد. از نظر تسکین روانی فرد، درمان این بیماری ها باید بدون تاخیر انجام شود.

  سونوگرافی لگن یکی از روش هایی است که برای دقیق ترین تشخیص و تشخیص انجام می شود. مثانه باید زمانی تجسم شود که زنان و مردان در سونوگرافی که از شکم گرفته می شود، مشکل ادرار دارند.

  در صورت ادرار کردن بیمار، سونوگرافی لگن گرفته می شود و با توجه به نتایج ارزیابی می شود. از بیمار خواسته می شود نیم ساعت قبل از عمل شروع به نوشیدن آب کند و تا زمانی که احساس ادرار احساس شود باید به مصرف آب ادامه دهد. بیمار که شروع به احساس ادرار می کند، برای سونوگرافی آماده می شود و شات می گیرد.

   

  چرا سونوگرافی لگن انجام می شود؟

  سونوگرافی لگن برای ارزیابی تغییرات اندام های لگن، ارزیابی این تغییرات به دقیق ترین روش و بررسی علت درد لگن که معمولا در خانم ها اتفاق می افتد، انجام می شود.

  در زنان، فیبروم های واقع در داخل رحم می تواند باعث درد لگن شود. یکی از روش هایی است که برای بررسی دقیق این وضعیت استفاده می شود.

  همچنین یکی از روش های مورد استفاده برای تشخیص سنگ کیسه صفرا است. سونوگرافی لگن برای ارزیابی مشکلات پروستات در مردان استفاده می شود. همچنین یکی از روش های ارجح برای تصویربرداری در مواردی مانند توده رحم و کیست در زنان است.

  سونوگرافی لگن در درد شدید کشاله ران و در موارد اورژانسی انجام می شود. این با کیفیت ترین روشی است که برای دیدن جزئیات بیشتر اندام های لگن استفاده می شود.

   

  سونوگرافی لگن چگونه انجام می شود؟

  سونوگرافی یکی از بی ضررترین روش های تصویربرداری است. این یک فرآیند تصویربرداری آسان بدون تابش اشعه یا تشعشع است. سونوگرافی لگن نیز روشی است که از ناحیه شکم انجام می شود.

   

  ارزیابی اندام های لگنی بیمار در تصویربرداری از شکم انجام می شود. زمانی انجام می شود که بیمار دچار احتقان ادرار شده باشد. بدون در نظر گرفتن گرسنگی یا سیر بودن، عکاسی آسان است.

  قاعدگی در خانم ها سونوگرافی را به تاخیر نمی اندازد. در این دوره به راحتی می توان سونوگرافی گرفت. سونوگرافی روشی است که به طور متوسط ​​حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

  پس از انجام عمل، نتایج که به صورت گزارش در می آیند به تفصیل ارزیابی شده و تشخیص صحیح انجام می شود. در اسکن اولتراسوند، ژل بر روی شکم بیمار اعمال می شود تا پروب بتواند تصویری راحت به دست آورد.

  برای تشخیص دقیق در زمان کوتاه، کادر متخصص و پزشکان مجرب ما در مرکز پزشکی باز فولیا خدمت می کنند.

   

  روش سونوگرافی لگن

  بیماری های مثانه که امروزه بسیار شایع است از جمله بیماری هایی است که هم خانم ها و هم آقایان را آزار می دهد. روش سونوگرافی لگن برای مشاهده درد لگن و مشکلات داخل رحمی که خانم ها با آن مواجه می شوند استفاده می شود.

  در این روش تغییرات اندام های لگنی بیمار به راحتی ارزیابی می شود. برای اینکه درمان های لازم قطع نشود و روند بهبودی سریع انجام شود، باید سونوگرافی انجام شود.

  یکی از روش های تصویربرداری است که برای بیماران مشکلی ایجاد نخواهد کرد. از آنجایی که در فرآیند عکسبرداری هیچ درد یا دردی وجود نخواهد داشت، تیراندازی را می توان به راحتی انجام داد. به دلیل اینکه روشی مناسب برای مردان و زنان است، بسیار ارجحیت دارد.

  به لطف این روش، فیبروم ها، کیست ها، مشکلات تخمدان ها به راحتی قابل مشاهده است. به لطف این روش، علت درد درک می شود و درمان اولیه آغاز می شود.

   

  قبل از سونوگرافی لگن چه آماده سازی هایی انجام می شود؟

  بیماری های زیادی در مردان و زنان رخ می دهد. از جمله این بیماری ها، سرطان پروستات در مردان و بیماری های داخل رحمی در زنان می تواند رخ دهد. برای تشخیص بیماری های ایجاد شده در اندام های لگن از روش اولتراسوند لگن استفاده می شود.

  از جمله شرایطی که باید قبل از سونوگرافی انجام شود، فوریت بیمار برای دفع ادرار است. حالت گرسنگی یا سیری بیمار در اثر سونوگرافی مشکلی ایجاد نمی کند.

   

  بیمار باید قبل از عمل شروع به مصرف آب فراوان کند و صبر کند تا احساس ادرار بیاید. بعد از اینکه احساس ادرار بیمار افزایش یافت، برای سونوگرافی گرفته می شود. پس از انجام این عمل که به طور متوسط ​​در 15 دقیقه در شکم انجام می شود، بیمار می تواند ادرار کند.

   

     برای انجام سونوشکم و لگن میتوانید از مددجویار کمک بگیرید کافیست با ما تماس بگیرید

  .


  تلفن : 02122851038 02122851039 تلفن همراه : 09192340012 :

  ارتباط در بستر واتساپ با مددجویار
  Close and go back to page
  © شهریور 1401 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مدد جویار محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو توسط OFOGHIT